Alpejski PŚ: Lara Gut-Behrami wygrała supergigant w St. Anton

Lara Gut-Behrami wygrała supergigant alpejskiego Pucharu Świata w austriackim Sankt Anton.

Szwajcarka Lara Gut-Behrami wygrała supergigant alpejskiego Pucharu Świata w austriackim Sankt Anton. Za nią uplasowały się trzy Włoszki: Federica Brignone, Marta Bassino i Elena Curtoni. Polki nie startowały.

Gut-Behrami triumfowała czasem 1.17,26. Brignone straciła do Szwajcarki 0,15, Bassino 0,19, natomiast Curtoni 0,52 sekundy.

Piąte miejsce zajęła Austriaczka Ramona Siebenhofer, a szóste Szwajcarka Michelle Gisin. W niedzielę punkty Pucharu Świata zdobyło aż siedem reprezentantek Austrii, sześć Włoszek i pięć zawodniczek ze Szwajcarii.

31-letnia Gut-Behrami odniosła drugie w tym sezonie oraz 36. w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Po raz 70. stanęła na podium. Poprzednim razem triumfowała 26 listopada 2022 roku w slalomie gigancie w Killington w USA.

Dzięki niedzielnemu zwycięstwu Gut-Behrami ma 636 pkt, wyprzedziła swoją rodaczkę Wendy Holdener i awansowała na trzecie miejsce w generalnej klasyfikacji Pucharu Świata. Liderką pozostaje Amerykanka Mikaela Shiffrin - 1195. Druga jest Słowaczka Petra Vlhova - 796.