PŚ w skokach kobiet: Zwycięstwo Evy Pinkelnig w japońskim Zao

Eva Pinkelnig

Austriaczka Eva Pinkelnig, liderka Pucharu Świata w skokach narciarskich, wygrała w niedzielę drugi konkurs indywidualny w japońskim Zao. Zaledwie o 1,3 pkt wyprzedziła Niemkę Selinę Freitag. Trzecia była Norweżka Anna Odine Stroem. Polki nie startowały.

Pinklenig, która dzień wcześniej wygrała wraz z rodaczką Chiarą Kreuzer zaliczany do pucharowej klasyfikacji konkurs duetów, oddała skoki na odległość 96 i 98,5 m. W pierwszej serii minimalnie, o 0,3 pkt wyprzedziła Freitag. Drugi skok pozwolił jej utrzymać prowadzenie, choć tym razem najwyższą notę uzyskała Norweżka Silje Opseth, awansują dzięki temu na czwartą lokatę.

Rewelacyjna triumfatorka piątkowego konkursu indywidualnego 19-letnia Kanadyjka Alexandria Loutitt tym razem uplasowała się na 15. miejscu. W finałowej serii zabrakło utytułowanej Japonki Sary Takanashi, która została zdyskwalifikowana.

Po japońskich konkursach Pinkelnig ma zdecydowaną przewagę nad rywalkami w klasyfikacji PŚ. Z dorobkiem 1016 pkt wyprzedza siódmą w niedzielę Niemkę Katharinę Althaus - 753 pkt i Norweżkę Stroem - 647. Najlepsza z Polek Nicole Konderla jest sklasyfikowana na 41. miejscu - 6 pkt.