Eredivisie: PSV Eindhoven przerwało 22-letnią serię i zgubiło punkty w doliczonym czasie

PSV Eindhoven zremisowało 2:2 z Fortuną Sittard w meczu szesnastej kolejki Eredivisie.

PSV Eindhoven zremisowało z Fortuną Sittard 2:2 w meczu szesnastej kolejki Eredivisie. Podopieczni Ruuda van Nistelrooya wypuścili prowadzenie po rzucie karnym w doliczonym czasie gry i przerwali swoją serię wygranych bezpośrednich spotkań z ekipą z Sittard.

Ostatni raz, gdy PSV Eindhoven nie pokonało Fortuny Sittard, miał miejsce 12 grudnia 2000 roku. Od tego czasu piłkarze z Eindhoven konsekwentnie budowali zwycięską passę, która trwała dziesięć kolejnych spotkań.

Niespodziewanie to gospodarze otworzyli wynik spotkania. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy bramkę zdobył dwudziestopięcioletni napastnik Inigo Cordoba.

Na około dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy szanse o utrzymaniu korzystnego wyniku osłabił pomocnik Dogan Erdogan, który otrzymał czerwoną kartkę. Chwilę później przewagę wykorzystał dziewiętnastoletni Xavi Simons, który wykorzystał podanie od Jordana Teze.

W 76. minucie spotkania prowadzenie PSV dał Ibrahim Sangare. Mimo tej bramki goście dalej atakowali, co okazało się dla nich zgubne, bowiem po jednej z nieudanych akcji, gospodarze wyprowadzili kontrę, która zakończyła się podyktowaniem "jedenastki".

Burak Yilmaz początkowo trafił w poprzeczkę, jednak próbujący wybić piłkę z pola karnego Guus Til uderzył zawodnika Fortuny za co słusznie arbiter podyktował rzut karny. Ten wykorzystał wcześniej wspomniany Yilmaz. Spotkanie zakończyło się zatem przełomowym dla ekipy z Sittardu remisem 2:2.

Fortuna Sittard - PSV Eindhoven 2:2 (1:0)

Bramki: Inigo Cordoba 45+1, Burak Yilmaz 90+9 (k) - Xavi Simons 65, Ibrahim Sangare 76

Czerwona kartka: Dogan Erdogan (56, Fortuna Sittard)