PŚ w biathlonie: Julia Simon wygrała w Ruhpolding na 12,5 km

Francuzka Julia Simon wygrała zawody ze startu wspólnego w niemieckim Ruhpolding..

Francuzka Julia Simon, która jest liderką biathlonowego Pucharu Świata wygrała zawody ze startu wspólnego w niemieckim Ruhpolding.

Drugie miejsce zajęła Włoszka Lisa Vittozzi, a trzeci była druga z Francuzek Anais Chavalier-Bouchet. Polki nie startowały. Wiatr, który powiał pod koniec rywalizacji mężczyzn, przyniósł deszcz. Na starcie tej prestiżowej konkurencji zabrakło wiceliderki klasyfikacji generalnej Szwedki Elviry Oeberg.

Po ostatnim strzelaniu o końcowe zwycięstwo walczyła trójka zawodniczek: Włoszka Vittozzi oraz Francuzki Simon i Chavalier-Bouchet. Na finiszu triumfowała Simon (32.52,0), która najgorzej spisała się na strzelnicy (trzy rundy karne). Vittozzi straciła 2,6, a Chavalier-Bouchet 6,7 s. Obie miały po jednym niecelnym strzale.

W klasyfikacji generalnej Simon powiększyła do 141 punktów przewagę nad Oeberg. Vittozzi traci do liderki już 218 punktów.

Po raz pierwszy w tej konkurencji wystąpiła reprezentantka Grenlandii, która kilka dni wcześniej jako pierwsza w historii przedstawicielka swego kraju, zdobyła punkty Pucharu Świata, zajmując 21. lokatę w biegu indywidualnym. Ukaleq Astri Slettemark (28. miejsce) słabiej biega, ale w tym sezonie ma 92-procentową skuteczność w strzelaniu. Na co dzień trenuje z kadrą Norwegii do lat 23, a w zeszłorocznych igrzyskach olimpijskich wystąpiła w barwach Danii.

Biathlonistki do rywalizacji PŚ wrócą w dniach 19-22 stycznia, we włoskiej Anterselvie.