PŚ w biathlonie: Podium dla Norwegów

Johannes Thingnes Boe wygrał bieg ze startu wspólnego na 15 km w biathlonowych zawodach Pucharu Świata w niemieckim Ruhpolding.

Johannes Thingnes Boe wygrał bieg ze startu wspólnego na 15 km w biathlonowych zawodach Pucharu Świata w niemieckim Ruhpolding. Kolejne miejsca na podium zajęli jego rodacy. Drugi był Vetle Sjaastad Christiansen, a trzeci Sturla Holm Laegreid. Polacy nie startowali.

Identyczna kolejność na dwóch pierwszych miejscach była w środę na 20 km w biegu indywidualnym. Tym razem dominacja Norwegów była jeszcze większa, gdyż na czterech pierwszych pozycjach sklasyfikowano wyłącznie reprezentantów tego kraju. Czwarty był Tarjei Boe, młodszy brat Johannesa.

W niedzielę prowadzenie dość często się zmieniało. Wynikało to z faktu, że nawet najlepsi zawodnicy popełniali błędy na strzelnicy, czego konsekwencją były rundy karne. Doskonałą formę biegową zaprezentował Boe, którzy mimo trzech niecelnych strzałów, na mecie zameldował się niezagrożony przez rywali (36.12,0).

Christiansen stracił do triumfatora 19,3, a Laegreid 35,3 s. Obaj zaliczyli po dwa "pudła".

To 11 zwycięstwo Boe w tym sezonie. Lider klasyfikacji generalnej do 174 punktów powiekszył przewagą nad Laegreidem. Trzeci Christiansen traci już 456 punktów.

Jeszcze w niedzielę w Ruhpolding odbędzie się bieg ze startu wspólnego na 12,5 km kobiet.