PlusLiga: GKS Katowice - Indykpol AZS Olsztyn. Relacja i wynik na żywo

Siatkarze nadrabiają ligowe zaległości. We wtorek GKS Katowice podejmie Indykpol AZS Olsztyn w ramach 18. kolejki PlusLigi. Relacja i wynik na żywo meczu GKS Katowice - Indykpol AZS Olsztyn na Polsatsport.pl. Początek o godzinie 20:30.

Ekipa ze Śląska i "Akademicy" z Kortowa byli w gronie drużyn, które nie rozgrywały meczów podczas przerwy świąteczno-noworocznej. Oznacza to, że ligowe zaległości muszą nadrabiać właśnie teraz, co np. dla olsztynian oznacza pięciodniowy pobyt poza domem (po meczu z GKS-em Indykpol AZS zostaje na południu Polski, gdyż w 21. kolejce zagra z BBTS-em Bielsko-Biała).

Wtorkowe starcie będzie dla katowiczan okazją do przerwania fatalnej passy. Podopieczni trenera Grzegorza Słabego na ligowe zwycięstwo czekają od 22 listopada 2022 roku i wygranej z PSG Stalą Nysa. W pięciu ostatnich spotkaniach GKS nie wygrał nawet seta.

Indykpol AZS pokazał zaś, że wyjazdowa porażka 1:3 z Lukiem Lublin, która przerwała serię pięciu kolejnych zwycięstw "Akademików", była jedynie wypadkiem przy pracy. W poprzedniej kolejce olsztynianie rozbili 3:0 Aluron CMC Wartę Zawiercie. W ligowej tabeli nadal zajmują jednak 8. miejsce, mając w dorobku tyle samo punktów co dziewiąty Luk Lublin.

- Po przegranej w Lublinie, sobotnie zwycięstwo było dla nas bardzo ważne. Chcieliśmy jak najszybciej zdobyć trzy punkty i to się udało. Dobrze przygotowaliśmy się do tego meczu, a każdy z nas zagrał jeszcze lepiej, zwłaszcza w polu serwisowym oraz systemie blok-obrona. Jesteśmy w stanie punktować w każdym meczu. Pokazaliśmy się z dobrej strony podczas sobotniego starcia z Zawierciem, dlatego teraz stać nas na zdobycie w najbliższych dwóch meczach sześciu punktów - powiedział rozgrywający Joshua Tuaniga, cytowany przez oficjalną stronę Indykpolu AZS.

Ostatni mecz między "Akademikami" a GKS-em Katowice zakończył się zwycięstwem Indykpolu AZS w trzech setach. Jak będzie tym razem?

Relacja i wynik meczu GKS Katowice - Indykpol AZS Olsztyn na żywo na Polsatsport.pl. Początek od godziny 20:30.