Santos Tour: Alberto Bettiol pierwszym liderem, Polacy daleko

Bettiol wygrał w Adelajdzie prolog Santos Tour

Włoch Alberto Bettiol (EF Education) wygrał we wtorek w Adelajdzie prolog pierwszego w sezonie wyścigu kolarskiego rangi World Tour - Santos Tour Down Under. Drugi, ze stratą 8 sekund, był Amerykanin Magnus Sheffield (Ineos Grenadiers). Polacy zajęli dalekie miejsca.

Trasę 5,5-kilometrowego prologu w Adelajdzie Bettiol pokonał w czasie 6.19, z przeciętną prędkością ponad 52 km/godz. W środę Włoch wystartuje do pierwszego etapu w koszulce lidera.

Trzeci w prologu był Duńczyk Julius Johansen (Intermarche-Circus-Wanty) tracąc do zwycięzcy 10 sekund. Najlepszy z trójki polskich kolarzy Łukasz Wiśniowski (EF Education) zanotował 74. rezultat, tracąc do zwycięzcy 35 sekund. Łukasz Owsian (Arkea Samsic) był 110. (strata 48 s), a Kamil Gradek (Bahrain-Victorious) - 123. (strata 55 s).

Pięcioetapowa impreza w okolicach Adelajdy rozpoczyna tegoroczny sezon World Tour. Na starcie stanęło blisko 140 zawodników z czołowych zespołów najwyższej dywizji, ale zabrakło wśród nich kilku znanych kolarzy, którzy zdecydowali się później rozpocząć sezon, przygotowując się do wiosennych klasyków w Europie i wielkich tourów.