Antoni Strzałkowski najlepszy w Dużej Rundzie

Inne
Antoni Strzałkowski najlepszy w Dużej Rundzie
fot. Materiały prasowe

Sobotni konkurs Dużej Rundy zawodów CSI Łąck zakończył się zwycięstwem Antoniego Strzałkowskiego.

W konkursie Speed Cup, pod patronatem Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, wystartowały 53 pary. Parkur o wysokości 140 cm bezbłędnie udało się pokonać 17 z nich, a walka trwała do samego końca. Po zwycięstwo pogalopował Antoni Strzałkowski na 9-letnim koniu Clapton.

 

- Parkur mi się podobał. Było dużo opcji w dystansach i zakrętach, było też trochę prowokacji do szybkiej jazdy i zrzutek. Mój koń nie jest demonem prędkości, ma dużą siłę i sporo czasu traci w locie. Fajnie powychodziły nam wszystkie zakręty, tak jak sobie założyłem – płynna jazda, ciasne skróty. (…) Z koniem Clapton dogadujemy się coraz lepiej, myślę, że w ciągu roku ten koń pokaże swój prawdziwy potencjał – mówił zwycięzca.

 

ZOBACZ TAKŻE: Jakub Kubiak najlepszy podczas pierwszego konkursu Dużej Rundy na zawodach CSI2* Łąck

 

Przez większość konkursu prowadził mistrz Litwy – Matas Petraitis na wałachu Holle, ale ostatecznie musiał zadowolić się miejscem drugim. Top 3 zamknął Adam Nicpoń na koniu Counter.

 

Konkurs Medium Tour, pod patronatem telewizji Polsat, wygrał Jacek Zagor na OK Lazar. Miejsce drugie zajął Matas Petraitis na koniu Heineken, a trzecie Leszek Nieużyła na Chacorneto.

 

W klasie dla młodych koni pięcio- i sześcioletnich, pod patronatem Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, najlepszy był Michał Kubiak na Crazy Star-PP. Na drugim miejscu uplasował się Jacek Zagor na Samsel Lazar, a na trzecim Jan Bobik na Haverdy.

 

Konkurs Small Tour, o puchar Tarant Events, wygrał Jan Bobik na klaczy Flandria. Miejsce drugie zajęła Wiktoria Lasecka na Golden Girl, a trzecie Paulina Pellowska na Hera de Lux.

 

Zwycięstwem Eweliny Szczepanik na koniu Laos Hippica zakończył się konkurs Elite Tour, o puchar portalu TylkoSkoki.pl. Tu druga była Magdalena Szczechura na Asti Spumante L, a trzeci Robert Wilczewski na Vikita Chabaudiere. Niedziela będzie finałowym dniem zmagań

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie