Szwedzki gwiazdor NHL zbankrutował przez... hodowlę egzotycznych węży

Zimowe
Szwedzki gwiazdor NHL zbankrutował przez... hodowlę egzotycznych węży
Fot. PAP
Gwiazdor NHL zbankrutował z powodu hodowli egzotycznych węży

Robin Lehner, szwedzki bramkarz Vegas Golden Knight z hokejowej ligi NHL, zbankrutował w swoim kraju, a obecnie jest podczas przeprowadzania podobnego procesu w USA. Powodem jest... hodowla egzotycznych węży, która doprowadziła go do milionowych strat.

31-letni Szwed podpisał w 2020 roku pięcioletni kontrakt z klubem z Las Vegas o wartości 25 milionów dolarów, a jego oszczędności oceniane były nawet na 100 milionów. Pomimo to złożył wniosek o bankructwo z powodu zawieszenia spłat za kupno hodowli egzotycznych węży w 2017 roku.

 

ZOBACZ TAKŻE: NHL: Devils z historycznym rekordem

 

Według dziennika ”Aftonbladet” historia jest nieco absurdalna, ponieważ pomimo swoich ogromnych dochodów, w Szwecji ogłoszone zostało jego bankructwo osobiste z powodu niespłaconych długów w wysokości 500 tysięcy dolarów. W USA natomiast firma Lehnera winna jest wierzycielom 10-50 milionów dolarów.

 

Hokeista kupił farmę węży w 2017 roku za 1,5 miliona dolarów i spłacał ją w ratach kwartalnych, dopóki były właściciel nie został zamordowany przez swoją żonę, która odbywa obecnie wyrok 16 lat więzienia. Lehner przestał spłacać raty i tłumaczył się, że koszty utrzymania egzotycznych zwierząt są znacznie wyższe niż przedstawił mu je sprzedający, przekroczyły wszelkie limity i cały czas lawinowo rosną.

 

Lehner, pomimo wielkiego talentu, jest osobą kontrowersyjną. Zdiagnozowano u niego ADHD, zaburzenia dwubiegunowe oraz zespół stresu pourazowego (PTSD). Wiele lat walczył z alkoholem i uzależnieniem od środków antydepresyjnych oraz myślami samobójczymi.

 

Karierę w NHL rozpoczął w 2010 roku i grał m.in. w Ottawa Senators, Buffalo Sabres, New York Islanders i Chicago Blackhawks.

RI, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie