Dwa gole Roberta Lewandowskiego! FC Barcelona rozbiła rywali w Pucharze Króla

FC Barcelona pokonała na wyjeździe Ceutę 5:0 w meczu 1/8 finału Pucharu Króla. Dwa gole strzelił Robert Lewandowski.

Trzecioligowiec długo stawiał opór silniejszemu rywali, ale musiał skapitulować tuż przed przerwą. Wtedy gola z dystansu strzelił Raphinha. Tuż po przerwie było już 2:0 dla Barcelony. Tym razem do siatki trafił Lewandowski.

Polski napastnik wykorzystał błąd gospodarzy i zamienił podanie Francka Kessie'ego na bramkę. Następnie gola strzelili Ansu Fati oraz Kessie, a wynik w 90. minucie ustalił Lewandowski. Było to jego 22. trafienie w 23. spotkaniu w barwach "Blaugrany".

Xavi dał odpocząć kilku zawodnikom podstawowego składu. Kolejne spotkanie Barcelona rozegra już 22 stycznia. Na Spotify Camp Nou przyjedzie Getafe.

W czwartek awans wywalczyli także piłkarze Realu Madryt, ale im tak łatwo to nie przyszło. Do przerwy przegrywali na wyjeździe z Villarrealem 0:2 po trafieniach Etienne'a Capoue i Samuela Chukwueze. W drugiej połowie gospodarze opadli jednak z sił, co "Królewscy" skrzętnie wykorzystali i wygrali 3:2. Do siatki trafili Vinicius Junior, Eder Militao oraz Dani Ceballos.

Losowanie par ćwierćfinałowych zaplanowano na piątek na godzinę 13:00.

Ceuta - FC Barcelona 0:5 (0:1)
Bramki: Raphinha 41, Robert Lewandowski 50, 90, Ansu Fati 70, 77