37:35 w trzecim secie! Cenne zwycięstwo drużyny ze Lwowa

Siatkarze Barkom Każany Lwów odnieśli piąte zwycięstwo w PlusLidze.

Siatkarze Barkom-Każany Lwów pokonali Cuprum Lubin 3:1 w spotkaniu 21. kolejki PlusLigi. Drużyna trenera Ugisa Krastinsa odniosła cenne zwycięstwo w starciu drużyn z dołu tabeli. Najwięcej emocji dostarczył trzeci set, który trwał 42 minuty i zakończył się wynikiem 37:35.

Spotkanie lepiej rozpoczęła drużyna ze Lwowa, która szybko wypracowała sobie przewagę (10:6) i utrzymywała ją na przestrzeni seta. Siatkarze Cuprum w końcówce ruszyli do odrabiania strat i dopięli swego – gdy asem popisał się Paweł Pietraszko, było 21:21. Goście wygrali trzy ostatnie akcje tej części meczu. Atak Aleksandra Bergera, błąd rywali i blok Floriana Krage przesądziły o ich zwycięstwie (22:25).

W drugiej odsłonie siatkarze klubu Barkom-Każany również zaliczyli udany początek i wypracowali sobie znaczącą zaliczkę (12:7). Lubinianie i tym razem musieli odrabiać straty. Zdołali wyrównać stan seta (16:16), ale rywale odbudowali przewagę. Tym razem to drużyna ze Lwowa była lepsza w końcówce. Skuteczny atak Władysława Szczurowa i punktowy blok rozstrzygnęły seta (25:22).

Trzecia partia to również mocne otwarcie gospodarzy (3:0, 10:6). Tym razem lubinianie szybko odrobili straty (12:12) i od tego momentu wynik oscylował wokół remisu. Ołeksij Hołowen punktową zagrywką dał drużynie ze Lwowa piłkę setową (24:23), ale po chwili rozpoczęła się długa i zacięta rywalizacja na przewagi. Barkom-Każany rozstrzygnęły ją na swoją korzyść dwoma punktowymi blokami i trwającego 42 minuty seta wygrali 37:35.

Uskrzydleni zwycięstwem w poprzedniej odsłonie, siatkarze Barkomu udanie rozpoczęli czwartego seta (6:1). Fragment dobrej gry pozwolił Cuprum zmniejszyć różnicę (11:8), ale przeciwnicy odbudowali przewagę (14:8). W końcówce utrzymywali punktowy dystans. W końcówce asem popisał się Wasyl Tupczi (22:16). Po przestrzelonej zagrywce rywali (25:18) piąte zwycięstwo drużyny ze Lwowa stało się faktem.

Skrót meczu Barkom Każany - Cuprum:

Najwięcej punktów: Wasyl Tupczi (29), Julius Firkal (14), Władysław Szczurow (11) – Barkom-Każany. Adam Lorenc (16), Aleksander Berger (14), Paweł Pietraszko (13) – Cuprum. MVP: Wasyl Tupczi (25/52 = 48% skuteczności w ataku + 2 asy serwisowe + 2 bloki).

Barkom-Każany Lwów – Cuprum Lubin 3:1 (22:25, 25:22, 37:35, 25:18)

Barkom-Każany: Artem Smolar, Murat Yenipazar, Julius Firkal, Władysław Szczurow, Wasyl Tupczi, Jonas Kvalen – Dmytro Kanajew (libero) oraz Ołeksij Hołowen, Witalij Kuczer. Trener: Ugis Krastins.
Cuprum: Aleksander Berger, Florian Krage, Adam Lorenc, Ilia Kowalow, Paweł Pietraszko, Grzegorz Pająk – Kamil Szymura (libero) oraz Kajetan Kubicki, Maciej Sas (libero), Wojciech Ferens, Remigiusz Kapica, Jędrzej Kaźmierczak. Trener: Paweł Rusek.

Wyniki meczów 21. kolejki PlusLigi:

2023-01-19: Trefl Gdańsk – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 (25:22, 22:25, 25:18, 25:23)
2023-01-20: BBTS Bielsko-Biała – Indykpol AZS Olsztyn 1:3 (20:25, 17:25, 25:22, 19:25)
2023-01-20: Asseco Resovia Rzeszów – Cerrad Enea Czarni Radom 3:0 (25:21, 25:23, 25:20)
2023-01-21: Aluron CMC Warta Zawiercie – LUK Lublin 3:1 (25:21, 18:25, 25:19, 25:17)
2023-01-21: Barkom Każany Lwów – Cuprum Lubin 3:1 (22:25, 25:22, 37:35, 25:18)
2023-01-22: Projekt Warszawa – PGE Skra Bełchatów (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2023-01-22: MKS Ślepsk Malow Suwałki – GKS Katowice (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-01-22: Jastrzębski Węgiel – PSG Stal Nysa (niedziela, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).