Magda Linette zna już rywalkę w kolejnej rundzie Australian Open

Magda Linette

Carolina Garcia będzie rywalką Magdy Linette w 1/8 finału wielkoszlemowego turnieju Australian Open w Melbourne. Czwarta w światowym rankingu francuska tenisistka w sobotę w 3. rundzie pokonała Niemkę Laurę Siegemund 1:6, 6:3, 6:3.

29-letnia Garcia, jedyna przedstawicielka francuskiego tenisa pozostała w zmaganiach singlowych w Melbourne, mocno musiała się napracować, by pokonać 158. na liście WTA Niemkę.

34-letnia Siegemund, która w 2016 roku dotarła do 27. miejsca w świecie, pierwszego seta wygrała 6:1, a faworytka miała zatrważający stosunek wygrywających uderzeń do niewymuszonych błędów - 4 wobec 16.

W drugiej partii Garcii, która miała świetną drugą połowę poprzedniego sezonu, a zakończyła go triumfem w turnieju masters, pomógł w znacznym stopniu coraz lepiej funkcjonujący serwis.

Po wyrównanym początku decydującej odsłony Garcia przełamała podanie rywalki, wyszła na prowadzenie 4:3 i już nie dała sobie odebrać zwycięstwa.

Australijska lewa Wielkiego Szlema jest najmniej udana dla 29-letniej mieszkanki Lyonu. W 1/8 finału zagra dopiero po raz drugi (poprzednio w 2018 roku) w 12. występie. Najlepiej spisała się w ubiegłorocznym US Open, gdzie osiągnęła półfinał.