Legendzie Barcelony grozi 12 lat więzienia

Piłka nożna
Legendzie Barcelony grozi 12 lat więzienia
fot. PAP
Pierwsze doniesienia o incydencie pojawiły się 2 stycznia

Dani Alves został zatrzymany w piątkowy poranek pod zarzutem napaści seksualnej. Piłkarz początkowo twierdził, że nie zna poszkodowanej kobiety, jednak z czasem zmienił narrację. Brazylijczyk pozostanie w areszcie do czasu wyjaśnienia sprawy.

Alves został aresztowany po tym, jak sam zgłosił się na jeden z komisariatów znajdujących się w stolicy Katalonii. Zarzuty dotyczą incydentu, który miał miejsce 30 grudnia w jednym z nocnych klubów w Barcelonie. Piłkarz stanowczo zaprzecza, że dopuścił się jakiegokolwiek czynu zabronionego.

 

ZOBACZ TAKŻE: A jednak królik z kapelusza? Portugalczyk, ale nie Bento!

 

Pierwotnie Alves trzymał się wersji, że nie zna poszkodowanej.

 

- Nie wiem, kim jest ta pani. Przychodzisz do łazienki i nie musisz pytać, kto tam jest. Nigdy nie naruszyłem niczyjej przestrzeni - twierdził Brazylijczyk.

 

W piątkowe popołudnie piłkarz zmienił wersję i przyznał się do uprawiania seksu z kobietą. Podkreślił, że do zbliżenia doszło za obopólną zgodą. W obu przypadkach zaprzeczał, że dopuścił się wobec niej aktów przemocy czy gwałtu.

 

Prokurator złożył wniosek do przewodniczącego składu sędziowskiego o pozostawienie Alvesa w areszcie bez możliwości wypuszczenia go po wpłaceniu kaucji. Wniosek został zaakceptowany, co oznacza, że piłkarz pozostanie w areszcie, aż do zakończenia procesu.

 

Po ostatniej nowelizacji hiszpańskiego kodeksu karnego za czyn, o który oskarżony jest Alves, grozi do 12 lat pozbawienia wolności. 

 

W momencie zatrzymania Brazylijczyk był zawodnikiem meksykańskiego Club Universidad Nacional. W sezonie 2022/2023 wystąpił w 13 meczach w barwach drużyny z Meksyku. Poprzedni sezon spędził w FC Barcelonie, dla której zagrał w 13 meczach.

 

Alves był również częścią reprezentacji Brazylii podczas Mistrzostw Świata w Katarze. 39-latek wystąpił w dwóch meczach. Łącznie dla "Canarinhos" rozegrał 126 spotkań, co plasuje go na drugim miejscu pod względem liczby rozegranych spotkań w kadrze narodowej. Więcej od niego ma jedynie Cafu - 142.

OM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie