DP World Tour: Adrian Meronk dziesiąty w Abu Zabi, triumf Pereza

Golfista Adrian Meronk zajął dzielone dziesiąte miejsce w zakończonym w niedzielę Abu Dhabi HSBC Championship.

Golfista Adrian Meronk zajął dzielone dziesiąte miejsce w zakończonym w niedzielę Abu Dhabi HSBC Championship, wliczanym do prestiżowego Rolex Series. Po czterech dniach rywalizacji na polu Yas Links triumfował Francuz Victor Perez.

Na początku finałowej rundy szansę na zwycięstwo zachowywało szerokie grono, w tym Polak. Po walce do ostatniego dołka ostatecznie to Perez przypieczętował swój trzeci triumf w turnieju cyklu DP World Tour. Na karcie zapisał -18. Drugim miejscem podzielili się Szwed Sebastian Soderberg i reprezentujący Australię Min Woo Lee - obaj zanotowali po -17. Za nimi uplasował się słynny Irlandczyk Padraig Harrington z -16 na finiszu.

Wynik -12 u Meronka (rundy na 70, 67, 68 i 71 uderzeń) dał Polakowi dziesiąte miejsce, które podzielił z piątką innych graczy.

To był pierwszy w tym roku indywidualny start Meronka, po udanym występie w drużynowym Hero Cup, w którym znalazł się w wygranej ekipie reprezentującej Europę kontynentalną (pokonali golfistów w Wielkiej Brytanii i Irlandii).

W rankingu Race to Dubai Polak spadł z drugiej pozycji na czwartą. W czwartek wystartuje w kolejnym evencie Rolex Series - rozgrywanym w Emirates Golf Club, Hero Dubai Desert Classic.