Nowy mistrz w kategorii Jana Błachowicza

Sporty walki
Nowy mistrz w kategorii Jana Błachowicza
fot. Polsat Sport
Jamahal Hill został nowym mistrzem UFC w wadze półciężkiej

Jamahal Hill (12-1, 7 KO) pokonał Glovera Teixeirę (33-9, 18 KO, 10 SUB) na pełnym dystansie podczas gali UFC 283. Tym samym Amerykanin stał się nowym mistrzem UFC w wadze półciężkiej.

Teixeira już na początku starcia próbował sprowadzić przeciwnika do parteru. Mimo to Amerykanin dobrze bronił się przed obaleniami. Po chwili Hill zaczął stawiać warunki w oktagonie. Brazylijczyk przyjmował wiele ciosów, w tym samym czasie nie potrafiąc znaleźć sposobu na przedarcie się przez gardę rywala.

 

ZOBACZ TAKŻE: Utytułowany zawodnik UFC postanowił zakończyć karierę

 

W drugiej rundzie Teixeira w końcu sprowadził Amerykanina do parteru. Nie przyniosło to jednak zamierzonych efektów, ponieważ jeszcze przed końcem drugiej części tej walki pojedynek powrócił do stójki.

 

Od trzeciej rundy pochodzący z Brazylii zawodnik zaczął mieć poważne problemy. Hill jednym ze swoich celnych ciosów rozciął przeciwnikowi łuk brwiowy. Chociaż Teixeira nadal próbował wygrać walkę, to przewaga 31-latka okazała się zbyt duża. Ostatecznie Amerykanin zwyciężył jednogłośną decyzją sędziów (50-44, 50-44, 50-44) i został nowym mistrzem UFC w wadze półciężkiej. 

 

Warto przypomnieć, że w tej samej kategorii wagowej występuje Jan Błachowicz (29-9-1, 9 KO, 9 SUB). "Cieszyński Książę" ostatnio również walczył o pas mistrzowski. Jego przeciwnikiem podczas gali UFC 282 był Magomed Ankalaev (17-1-1, 9 KO). Tej pojedynek zakończył się jednak remisem, przez co żaden z zawodników nie otrzymał pasa. 

 

AA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie