PŚ w biathlonie: Triumf Francuzek w sztafecie. Polki... zdublowane

Francuskie biathlonistki Lou Jeanmonnot, Anais Chevalier-Bouchet, Chloe Chevalier i Julia Simon wygrały w Anterselvie sztafetę zaliczaną do Pucharu Świata.

Francuskie biathlonistki Lou Jeanmonnot, Anais Chevalier-Bouchet, Chloe Chevalier i Julia Simon wygrały w Anterselvie sztafetę zaliczaną do Pucharu Świata. Drugie miejsce zajęły Szwedki, a trzecie - Niemki. Polki zostały zdublowane i sklasyfikowane na 15. pozycji.

To drugie zwycięstwo "Trójkolorowych" w kobiecej sztafecie tej zimy. Francuzki najlepsze były również w grudniu w Hochfilzen. W inaugurujących sezon PŚ zawodach w Kontiolahti najszybsze były Szwedki, a w Ruhpolding - Norweżki.

W niedzielę ostatnia we francuskim kwartecie Simon, liderka klasyfikacji indywidualnej PŚ, minęła linię mety 45,2 s przed ostatnią ze Szwedek Elvirą Oeberg. Niemki miały czas gorszy od triumfatorek o 1.16,9.

Polskę reprezentowały Natalia Sidorowicz, Kamila Żuk i Anna Mąka, a czwarta miała być Joanna Jakieła, ale biało-czerwone zostały zdublowane zanim zdążyła wybiec na trasę. W sześciu strzelaniach "zarobiły" trzy karne rundy.

Na godzinę 14.30 planowana jest sztafeta mężczyzn 4x7,5 km. Będą to ostatnie zawody PŚ przed mistrzostwami świata, które odbędą się w Oberhofie 8-19 lutego.