PŚ w snowboardzie: Oskar Kwiatkowski czwarty w slalomie

Oskar Kwiatkowski

Oskar Kwiatkowski zajął czwarte miejsce w snowboardowym slalomie równoległym Pucharu Świata w bułgarskim Bansko. Wśród kobiet 10. miejsce zajęła Aleksandra Król. Wygrali Szwajcarzy - Dario Caviezel i Julie Zogg.

Kwiatkowski, który przed tygodniem w szwajcarskim Scuol odniósł pierwsze w karierze zwycięstwo pucharowe, ale w slalomie gigancie, w Bansko był szósty w eliminacjach. Następnie już w fazie pucharowej pokonał kolejno Niemca Ole-Mikkela Prantla i Włocha Marca Hofera, ale w półfinale nie sprostał Caviezelowi. Z kolei w rywalizacji o trzecie miejsce uległ Włochowi Edwinowi Corattiemu.

Michał Nowaczyk był 35. wśród 46 startujących.

Kwiatkowski w klasyfikacji slalomu jest 13., w gigancie plasuje się na drugiej pozycji, a w łącznym zestawieniu konkurencji alpejskich z dorobkiem 235 pkt jest sklasyfikowany na szóstym miejscu. Prowadzi Austriak Prommegger - 326.

Wśród kobiet siódma w eliminacjach Król w 1/8 finału przegrała z Austriaczką Sabine Schoeffmann, która później dotarła aż do finału. W nim musiała uznać wyższość Zogg.

Polka w klasyfikacji slalomu zajmuje 10. lokatę, w gigancie jest czwarta, co przekłada się na piąte miejsce w rankingu alpejskiego PŚ. Król zgromadziła 225 pkt, a prowadząca Zogg ma 333.