Tyle zarobiła Magda Linette za awans do ćwierćfinału Australian Open. Kwota robi wrażenie

Magda Linette awansował do ćwierćfinału Australian Open! Polka osiągnęła historyczny sukces po zwycięstwie w dwóch setach z Caroline Garcią. Awans do najlepszej ósemki spowodował również, że na konto Linette wpłynęła pokaźna suma pieniędzy.

Polka wyeliminowała rozstawioną z numerem czwartym Francuzkę. Po trudnym początku potrafiła w pierwszym secie odrobić straty i zwyciężyła go 7:6. W drugim przełamała w kluczowym momencie rywalkę i ostatecznie wygrała 6:4. Linette dzięki awansowi do najlepszej ósemki zarobiła już 555 tys. dolarów australijskich (ok. 1,7 miliona złotych).

Jeżeli wejdzie do półfinału, na jej konto wpłynie 925 tys. dolarów australijskich (ok. 2,7 miliona złotych). Zwyciężczyni singlowego turnieju  otrzyma 2,975 miliona dolarów (ok. 9 milionów złotych), finalistka z kolei 1,625 miliona dolarów (ok, 4,9 miliona złotych).

Tegoroczny Australian Open to najlepszy turniej w karierze 30-latki. Do tej pory w wielkoszlemowych turniejach najdalej dochodziła do trzeciej rundy. Poprzednią edycję Australian Open zakończyła na drugiej rundzie, gdzie przegrała z Darją Kasatkiną. Linette o awans do półfinału będzie rywalizować z Czeszką Karoliną Pliskovą. Mecz odbędzie się w nocy z poniedziałku na wtorek.

Magda Linette jest ostatnią reprezentantką Polski, która pozostała w grze na turnieju singlowym. W 1/8 finału ze zmaganiami pożegnała się Iga Świątek, która przegrała z Jeleną Rybakiną. Z męskiego turnieju również na tym etapie odpadł Hubert Hurkacz, który przegrał z Sebastianem Kordą.