Tyle zarobiła Magda Linette za awans do półfinału Australian Open. Kwota robi wrażenie

Magda Linette awansowała do półfinału Australian Open! Polka osiągnęła historyczny sukces po zwycięstwie w dwóch setach z Karoliną Pliskovą. Awans do najlepszej czwórki spowodował również, że na konto Linette wpłynęła pokaźna suma pieniędzy.

Polka wyeliminowała w nocy z wtorku na środę Czeszkę. Wygrała po dwusetowej walce, wygrywając w setach 6:3, 7:5. Linette dzięki awansowi do najlepszej ósemki zarobiła już 925 tys. dolarów australijskich (ok. 2,7 miliona złotych).

Jeżeli wejdzie do finału, na jej konto wpłynie 1,625 miliona dolarów (ok, 4,9 miliona złotych). Zwyciężczyni singlowego turnieju otrzyma z kolei 2,975 miliona dolarów (ok. 9 milionów złotych).

Tegoroczny Australian Open to najlepszy turniej w karierze 30-latki. Do tej pory w wielkoszlemowych turniejach najdalej dochodziła do trzeciej rundy. Poprzednią edycję Australian Open zakończyła na drugiej rundzie, gdzie przegrała z Darją Kasatkiną. Linette o awans do finału będzie rywalizować z Aryną Sabalenko.

Magda Linette jest ostatnią reprezentantką Polski, która pozostała w grze na turnieju singlowym. W 1/8 finału ze zmaganiami pożegnała się Iga Świątek, która przegrała z Jeleną Rybakiną. Z męskiego turnieju również na tym etapie odpadł Hubert Hurkacz, który przegrał z Sebastianem Kordą.