Żałoba w AC Milan. Nie żyje trener

Piłka nożna
Żałoba w AC Milan. Nie żyje trener
fot. PAP
Zzmarł trener akademii AC Milan Patrizio Billio. Odszedł w wieku 48 lat.

We wtorek klub z Mediolanu za pośrednictwem mediów społecznościowych zakomunikował o tragedii jaka spotkała klub. Dzień wcześniej zmarł trener akademii AC Milan Patrizio Billio. Odszedł w wieku 48 lat.

Jak podają włoskie media, w tym Corriere dello Sport, w poniedziałek zmarł Patrizio Billio. 48-letni szkoleniowiec dostał zawału podczas gry w Padla wraz ze swoimi znajomymi. Medycy, którzy zdążyli już pojawić się na miejscu, nie zdołali uratować Włocha.

 

ZOBACZ TAKŻE: Tragiczna śmierć 25-letniego piłkarza. Występował razem z Polakami

 

Doniesienia dziennikarzy potwierdził w dzisiejsze południe oficjalny profil AC Milan na Twitterze. - Wczoraj przedwcześnie opuścił nas Patrizio Billio. Wychowywał się w akademii młodzieżowej klubu, a od 2011 roku pełnił funkcję trenera w naszej szkółki piłkarskiej w Kuwejcie. Cała rodzina "Rossonerich" łączy się w bólu z najbliższymi. Spoczywaj w pokoju, Patrizio - napisał klub z Mediolanu.

 

 

Patrizio Billio był wychowankiem "Rossonerich". Tam stawiał pierwsze kroki w piłkarskiej karierze. W 1993 roku, w wieku 18 lat, odszedł z Milanu. W swojej karierze reprezentował m.in. barwy Hellasu Werona, AC Monza oraz angielskiego Crystal Palace, czy szkockiego Dundee FC. Profesjonalną karierę zakończył w 2011 roku, w AC Carpenedolo.

 

Swój smutek po odejściu byłego piłkarza upubliczniła także AC Monza. - AC Monza podziela smutek rodziny po śmierci Patrizio Billio, "czerwono-białego" piłkarza z sezonu 1997/98. Ogromna pustka, którą pozostawił nam Patrizio, wraz ze swoją przedwczesną śmiercią w wieku 48 lat - napisał klub.

 

 

Po karierze zdobył licencję trenerską UEFA A, a w poprzednim sezonie po latach wrócił do Mediolanu. Billio został trenerem akademii młodzieżowej AC Milan w Kuwejcie. Tam (przyp. red. w Mediolanie) rozpoczął i... zakończył swoją wieloletnią przygodę z piłką nożną.

Mateusz Stefanik/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie