Kolejny gol Owieczkina, zwycięski jubileusz trenera Colorado Avalanche

Aleksander Owieczkin, drugi strzelec w historii NHL, zdobył we wtorek 811. bramkę, ale jego Washington Capitals przegrali w Denver z broniącymi Pucharu Stanleya hokeistami Colorado Avalanche 2:3.

Gole dla "Lawin" w pierwszej i drugiej tercji strzelili Artturi Lehkonen, Andrew Cogliano i Alex Newhook. Przy pierwszym trafieniu asystę zanotował Nathan MacKinnon, zdobywając 700. punkt w klasyfikacji kanadyjskiej.

Po raz 500. na ławce trenerskiej Avalanche zasiadł Jared Bednar. Odniósł 266. zwycięstwo, bijąc rekord klubowy Michela Bergerona, ale bagatelizował to osiągnięcie.

- Mecz się skończył i możemy przestać o tym mówić. Nie zagraliśmy dzisiaj najlepiej, tym bardziej cieszą zdobyte dwa punkty - skomentował sucho szkoleniowiec, który prowadzi ekipę Avalanche od 2017 roku.

Owieczkin zmniejszył rozmiary porażki w 50. minucie. W sobotę 37-letni Rosjanin opuścił pierwszy mecz w sezonie z powodu kontuzji, lecz szybko wrócił do drużyny. "Nie mówię, że jestem w stu procentach zdrowy, ale byłem zdolny do gry" - powiedział.

W grudniu 37-letni Owieczkin wyprzedził w klasyfikacji strzelców wszech czasów zmarłego w 2016 roku Gordie'ego Howe'a - 801 goli. Liderem pozostaje Wayne Gretzky - 894.

Bramki Capitals bronił Darcy Kuemper, były bramkarz Avalanche, który wystąpił na lodowisku w Denver po raz pierwszy od czerwcowych meczów o Puchar Stanleya.

Drużyna Avalanche odniosła szóste z rzędu zwycięstwo i awansowała na siódme miejsce w Konferencji Zachodniej. Capitals są na ósmej pozycji na Wschodzie.