Ogromny sukces polskiej tenisistki na Australian Open! Poszła w ślady Linette

Weronika Ewald awansowała do ćwierćfinału Australian Open

W nocy z wtorku na środę ogromny sukces osiągnęła Magda Linette. Polka awansowała do półfinału tegorocznej edycji Australian Open, a w ślad za nią idzie Weronika Ewald. 16-letnia tenisistka awansowała do ćwierćfinału juniorskiego Australian Open.

Magda Linette rozgrywa fenomenalny turniej. W ćwierćfinale Australian Open Polka pokonała Karolinę Pliskovą 6:3, 7:5, co oznacza, że w najbliższym notowaniu zamelduje się na minimum 22. lokacie. Poza Linette bardzo dobrze radzą sobie nasi juniorzy.

Do ćwierćfinału awansowała Weronika Ewald. W 1/16 turnieju Polaka pokonała Japonkę - Enę Koike. Pierwszy set zakończył się zwycięstwem Ewald 6:2. W drugim zdecydowanie lepsza była Japonka, która wygrała 6:2. W decydującym secie kluczowy okazał się dwunasty gem, w którym Ewald przypieczętowała zwycięstwo. Polka ostatecznie wygrała 6:2, 1:6, 7:5 i znalazła się w najlepszej ósemce turnieju dziewcząt.

W ćwierćfinale juniorskiego Australian Open zagra również Tomasz Berkieta. 16-latek pokonał Rosjanina Rusłana Tjukarewa, wygrywając 7:6 (7-3), 6:4.

Z turnieju w Australii odpadła już Iga Świątek, która na etapie 1/16 przegrała z Jeleną Rybakiną 4:6, 4:6. Do ćwierćfinału nie awansował również Hubert Hurkacz, który po pięciosetowej batalii uległ Sebastianowi Kordzie (6:3, 3:6, 2:6, 6:1, 6:7).