Australian Open: Magda Linette - Aryna Sabalenka. Relacja i wynik na żywo

Magda Linette stoi przed życiową szansą. Polka może awansować do finału wielkoszlemowego Australian Open. W meczu półfinałowym na jej drodze stanie jednak wyżej notowana Aryna Sabalenka. Relacja i wynik na żywo meczu Magda Linette - Aryna Sabalenka na Polsatsport.pl.

Przypomnijmy, że zakwalifikowanie się do półfinału wielkoszlemowego turnieju już jest największym osiągnięciem w dotychczasowej karierze Linette. W ćwierćfinale poznanianka pokonała Karolinę Pliskovą w dwóch setach. Aktualnie w rankingu WTA Polka zajmuje 45. miejsce. Należy się jednak spodziewać, że w związku ze świetnym występem w Australian Open Linette znacząco awansuje w klasyfikacji.

Sukces niespełna 31-letniej zawodniczki może być jeszcze bardziej okazały, jeśli w półfinale pokona Sabalenkę. Białorusinka to obecnie piąta rakieta świata. 24-latka wciąż jednak czeka na swoje pierwsze zwycięstwo w wielkoszlemowym turnieju. Do tej pory trzykrotnie odpadała w półfinale (raz na Wimbledonie i dwa razy na US Open). Czy tym razem uda się jej przełamać i wejść do finału?

Podczas tegorocznego Australian Open Linette udowodniła już, że potrafi wygrywać z wyżej notowanymi rywalkami. Czy w spotkaniu z Sabalenką ponownie wzniesie się na wyżyny swoich możliwości i awansuje do wielkiego finału?

Relacja i wynik na żywo meczu Magda Linette - Aryna Sabalenka na Polsatsport.pl. Początek około godziny 11:45.