Magda Linette z najlepszym wynikiem w karierze! To dzięki Australian Open

Magda Linette nie była w stanie awansować do finału Australian Open. Aryna Sabalenka, która był rywalką Polki w półfinale wielkoszlemowej imprezy, wygrała 2:0 (7:6, 6:2). Mimo to pochodząca z Poznania zawodniczka może liczyć na spory skok w rankingu WTA.

Linette podczas tegorocznej edycji Australian Open zaskoczyła wielu ekspertów i kibiców. Chociaż to Iga Świątek miała być najlepszą polską tenisistką podczas turnieju rozgrywanego w Australii, to pierwsza rakieta świata odpadła na etapie 1/8 finału. Natomiast Linette dotarła aż do półfinału.

30-letnia tenisistka podczas tegorocznej imprezy wielkoszlemowej pokonała takie zawodniczki jak: Anett Kontaveit, Caroline Garcia czy Karolina Pliskova. Lepsza od niej okazał się jednak Aryna Sabalenka, która stanęła jej na drodze do finału. Nic zatem dziwnego, że Linette podskoczyła w rankingu WTA.

Przypomnijmy, że pochodząca z Poznania zawodniczka najwyżej w swojej karierze znajdowała się na 33. pozycji. Przed rozpoczęciem zmagań w Melbourne była natomiast na 45. miejscu. Za awans do półfinału Australian Open Linette otrzyma 710 punktów, dzięki czemu wskoczy na 22. pozycję światowego rankingu.