Sensacyjne wieści! Cristiano Ronaldo nie dał rady, to koniec!

Cristiano Ronaldo nie zdołał pomóc drużynie Al Nassr w awansie do finału Superpucharu.

To definitywny koniec! Cristiano Ronaldo rozczarował wszystkich kibiców Al Nassr, ponieważ nie zdołał realnie wspomóc swojej drużyny w Superpucharze Arabii Saudyjskiej. Jego drużyna przegrała z Al-Ittihad FC 1:3 i odpadła w półfinale turnieju.

W czwartkowym półfinale rozgrywanym na King Fahd International Stadium w Rijadzie Al-Ittihad mierzył się z Al Nassr Ronaldo. Kapitan drużyny nie zdołał wydajnie wspomóc i zmotywować swoich kolegów, w konsekwencji czego jego klub odpadł z rozgrywek. Zatem pierwszy tytuł w Arabii Saudyjskiej Portugalczyk będzie musiał jeszcze poczekać.

Już w 15. minucie spotkania do bramki Al Nassr trafił napastnik drużyny gospodarzy - 32-letni Romarinho. Jeszcze w pierwszej połowie, a konkretnie na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry pierwszej części Al-Ittihad powiększyło prowadzenie. Bramkarza Agustina Rossiego, tym razem, zaskoczył Abderrazak Hamdallah, po podaniu wcześniej wspomnianego Romarinho.

W drugiej części nieco lepiej wyglądała gra Al Nassr. Gola kontaktowego w 67. minucie strzelił Anderson Talisca. To jednak nie wystarczyło. Decydujące trafienie padło w czwartej minucie doliczonego czasu gry. Bramkę na 3:1, która definitywnie przekreśliła szanse Al Nassr na awans, zdobył Muhannad Shanqeeti.

W wielkim finale Superpucharu Arabii Saudyjskiej Al-Ittihad FC zmierzy się z Al Feiha, które w drugim półfinale pokonało Al-Hilal 1:0. Al Nassr jest aktualnym liderem ligi z 33 "oczkami" na koncie. Ich czwartkowi rywale znajdują się na trzecim miejscu z dwupunktową stratą do zespołu Ronaldo i "spółki".

Al-Ittihad FC - Al Nassr 3:1 (2:0)

Bramki: Romarinho 15, Hamdallah 43, Talisca 67, Shanqeeti 90+4