Los selekcjonera reprezentacji wciąż niepewny! "Mamy umówione spotkanie z trenerem"

Piłka ręczna
Los selekcjonera reprezentacji wciąż niepewny! "Mamy umówione spotkanie z trenerem"
fot. Cyfrasport
Patryk Rombel

Kto będzie trenerem reprezentacji Polski w piłce ręcznej? Po nieudanych mistrzostwach świata los dotychczasowego opiekuna naszej kadry Patryka Rombla stoi pod dużym znakiem zapytania. Na ten temat wypowiedział się wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce Sławomir Szmal.

Polacy mieli ambicje, aby awansować do strefy pucharowej mistrzostw świata, tym bardziej, że byli wspólnie ze Szwecją współgospodarzami tej imprezy. Mimo gorącego dopingu z trybun, Biało-Czerwoni zajęli dopiero czwarte miejsce w grupie pierwszej rundy zasadniczej i zostali sklasyfikowani na odległych lokatach. Zostało to przyjęte z bardzo dużym rozczarowaniem.

 

ZOBACZ TAKŻE: MŚ piłkarzy ręcznych: Znamy skład półfinałów i meczów o miejsca 5-8

 

Wobec kiepskiego wyniku, wielu ekspertów, kibiców oraz dziennikarzy zastanawia się nad przyszłością Rombla, którego kontrakt wygasa 31 marca tego roku. Czy zostanie na stanowisku, a może jego funkcję obejmie ktoś inny?

 

- To jest wciąż gorący temat. Mamy umówione spotkanie z trenerem na 6 lutego. Będziemy analizować mistrzostwa i decyzje będą podejmowane w późniejszym czasie. Czytając artykuły w mediach, zainteresowanie funkcją selekcjonera reprezentacji Polski jest. Nie ulega wątpliwości, że jest to prestiżowa praca, ale w tym temacie nie chciałbym się wypowiadać. Decyzja należy na pewno do prezesa Związku Piłki Ręcznej - powiedział Szmal.

 

Polscy piłkarze ręczni w marcu i kwietniu dokończą kwalifikacje Euro 2024. Mecze z Francją odbędą się 8 marca w Gdańsku i trzy dni później w Aix-en-Provence. Później czekają ich jeszcze spotkania na wyjeździe z Włochami i u siebie z Łotwą (odpowiednio 26 i 30 kwietnia).

 

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie