PŚ w biegach: Skistad i Jouve najlepsi w sprintach. Odległa lokata Polaka

Richard Jouve

Kamil Bury zajął 27. miejsce w sprincie techniką klasyczną w zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich we francuskim Les Rousses. Wygrał Francuz Richard Jouve, a wśród pań triumfowała Norweżka Kristine Stavaas Skistad.

Bury w eliminacjach uzyskał 18. czas, a następnie zajął ostatnie miejsce w swoim ćwierćfinale i ostatecznie został sklasyfikowany na 27. pozycji.

W rywalizacji wziął udział również Maciej Staręga, ale odpadł w eliminacjach, zajmując 37. lokatę.

W finale Jouve po zaciętej walce wyprzedził najlepszego w kwalifikacjach Norwega Johannesa Hoesflota Klaebo o 0,09 s. Trzeci był Norweg Paal Golberg - strata 0,91 (taki sam czas miał czwarty Szwed Edvin Anger).

Liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata jest Klaebo - 1576 pkt, a wiceliderem Golberg - 1489. Dominik Bury zajmuje 39. pozycję (263 pkt), Maciej Staręga 58. (188 pkt), a Kamil Bury awansował na 94. miejsce (85 pkt).

Wśród kobiet Polki we Francji nie startowały. W finale Norweżka Skistad wygrała wyraźnie, a dwa kolejne miejsca zajęły Szwedki: Emma Ribom - ze stratą 0,70 oraz Maja Dahlqvist - 1,78 za triumfatorką.

Łącznie w pierwszej siódemce klasyfikacji końcowej było aż pięć reprezentantek Szwecji.

Zdecydowaną liderką klasyfikacji generalnej PŚ pozostała - nieobecna we Francji - Norweżka Tiril Udnes Weng - 1447 punktów. W sobotniej stawce nie było również drugiej w PŚ Szwedki Fridy Karlsson - 1160.

Najwyżej z Polek plasuje się Izabela Marcisz, która z dorobkiem 83 pkt zajmuje 79. pozycję.