Polska chce zorganizować mistrzostwa Europy! "Pracujemy nad tym"

Zimowe
Polska chce zorganizować mistrzostwa Europy! "Pracujemy nad tym"
fot. PAP
W 2007 roku mistrzostwa Europy w łyżwiarstwie figurowym odbyły się w Warszawie.

- Pracujemy nad tym, żeby móc ponownie zorganizować mistrzostwa Europy. Nie ma już odwrotu - zapowiedziała Magdalena Tascher w programie "Polskie Skocznie" w Polsacie Sport.

Podczas programu Polsatu Sport "Polskie Skocznie" pojawił się temat organizacji imprez sportowych w Polsce. Tascher przypomniała przy tej okazji poprzednie wydarzenia organizowane w naszym kraju.

 

- Jesteśmy pewni tego, że ludzie przyszliby, by wypełnić hale. Mamy doświadczenie w organizacji mistrzostw Europy czy też zawodów, które teraz organizujemy, czyli Warsaw Cup. Podczas niego na trybunach nie można wcisnąć szpilki, tak wielu kibiców znajduje się na miejscu - podkreśliła komentatorka Polsatu Sport i Eurosportu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Utytułowana łyżwiarka zamierza zmienić obywatelstwo

 

Polska zorganizowała mistrzostwa Europy w łyżwiarstwie figurowym w 2007 roku w Warszawie. Wygląda na to, że są szanse, by najlepsi przedstawiciele tej dyscypliny na Starym Kontynencie znów pojawili się w naszym kraju. 

 

- W tym roku za nami już dwie imprezy juniorskie. Z kolei przed nami impreza z cyklu challenger w łyżwiarstwie synchronicznym. To wspaniałe wydarzenie. Pracujemy nad tym, żeby móc ponownie zorganizować mistrzostwa Europy. Nie ma już odwrotu - zapowiedziała Tascher, która zasiada w zarządzie Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego.

 

Mateusz Stefanik/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie