Szlagier w Neapolu nie rozczarował! Świetne występy Polaków!

Piotr Zieliński

W niedzielnym szlagierze 20. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy SSC Napoli a AS Roma emocji nie brakowało, a jedne z głównych ról odgrywali znajdujący się na boisku reprezentanci Polski. Gospodarze wygrali 2:1, a asysty na swoim koncie zapisali Piotr Zieliński i Nicola Zalewski.

Kibice włoskiego calcio zacierali ręce na to spotkanie. Lider tabeli z Neapolu podejmował walczącą o awans do pierwszej czwórki Romę. Oba zespoły od wielu tygodni były niepokonane - Napoli od 4 stycznia, natomiast Roma od 6 listopada ubiegłego roku. Faworytami tej konfrontacji byli rzecz jasna gospodarze, którzy chcieli powiększyć przewagę nad drugim Interem do trzynastu punktów.

Na boisku od pierwszej minuty zaprezentowali się Zieliński w barwach Napoli oraz Zalewski w ekipie z Rzymu. Cały mecz na ławce rezerwowych miejscowych przesiedział natomiast Bartosz Bereszyński.

Szlagier Serie A nie rozczarował. Stadion Diego Armando Maradony eksplodował z radości już w 17. minucie za sprawą kapitalnego uderzenia Victora Osimhena, który znakomicie przyjął piłkę i strzałem z powietrza huknął pod poprzeczkę.

Prowadzenie podopiecznych Luciano Spallettiego utrzymywało się aż do 75. minuty, ale wówczas do wyrównania doprowadził Stephan El Shaarawy, który wykorzystał znakomite dośrodkowanie Zalewskiego z prawego skrzydła. Reprezentant Włoch z kilku metrów umieścił piłkę w siatce.

Gdy wydawało się, że hit zakończy się podziałem punktów, przypomniał o sobie Zieliński, który w 86. minucie przyspieszył z futbolówką i odegrał do Giovanniego Simeone. Ten kapitalnym strzałem z okolicy piętnastego metra nie dał szans stojącemu w bramce Rui Patricio. Kibice spod Wezuwiusza znowu mogli utonąć w ekstazie.

Podopieczni Jose Mourinho nie byli już w stanie ponownie doprowadzić do remisu i musieli pogodzić się z drugą porażką z Napoli w tym sezonie. Rzymianie przerwali dobrą passę meczów bez porażki i plasują się na szóstym miejscu w tabeli. Z kolei Napoli jest na autostradzie do mistrzostwa Włoch.

Zieliński prac gry opuścił w 92. minucie. Zalewski rozegrał całe spotkanie.

SSC Napoli - AS Roma 2:1 (1:0)
Bramki: Victor Osimhen 17, Giovanni Simeone 86 - Stephan El Shaarawy 75