Słynny skoczek wkrótce zakończy karierę? Poważne problemy zdrowotne Norwega

Zimowe
Słynny skoczek wkrótce zakończy karierę? Poważne problemy zdrowotne Norwega
Fot. PAP
Robert Johansson

Filar reprezentacji Norwegii w skokach narciarskich Robert Johansson zapowiedział, że nie wyklucza szybkiego zakończenia kariery z powodu zwyrodnienia kręgosłupa.

Skoczek przeszedł od 2021 roku już dwie operacje lecz rehabilitacja nie dała zadowalających rezultatów i coraz częściej odczuwa drętwienie prawej nogi. Po zawodach w lotach narciarskich w Bad Mitterndorf, gdzie w sobotę nie wszedł do serii finałowej, a w niedzielę był 23. Przed kamerą kanału telewizji NRK nie ukrywał załamania.

 

ZOBACZ TAKŻE: Norweg bezdyskusyjnym liderem listy płac. Dawid Kubacki za jego plecami

 

„Tracę czucie w stopie lub w nodze poniżej kolana i skakanie robi się trudne, a nawet niebezpieczne. Dolegliwość pojawia się i przechodzi w różnych momentach. Może to być podczas rozgrzewki, konkursu lub jazdy samochodem. Trudno uprawiać tą dyscyplinę, kiedy ciało nie słucha głowy w stu procentach” - powiedział Norweg w poniedziałek. Dodał że myśli o zakończeniu kariery już się pojawiły i może się to stać już nawet wiosną.

 

„Na razie sezon jest w pełni i nie mam czasu, aby pojechać do domu, położyć się na kanapie i czekać aż będę zdrowy. Zbliżają się mistrzostwa świata i chciałbym pomóc drużynie w zdobyciu medalu, najlepiej złotego. Później zobaczymy” - wyjaśnił.

 

32-letni Johansson zdobył dwa srebrne medale MŚ w Obersdorfie (2021) indywidualnie na dużej skoczni i drużynowo w konkursie mieszanym oraz dwa złote drużynowo w MŚ w lotach narciarskich (2018 i 2020). Podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Pjongczangu (2018) zdobył złoty medal drużynowo i dwa brązowe indywidualnie na dużej i normalnej skoczni.

mtu, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie