Prestiżowy turniej siatkarski zagości w... Indiach! Tego jeszcze nie było

Siatkówka
Prestiżowy turniej siatkarski zagości w... Indiach! Tego jeszcze nie było
fot. Cyfrasport
Indie zorganizują siatkarskie Klubowe mistrzostwa świata

Klubowe mistrzostwa świata w siatkówce po raz pierwszy w historii odbędą się w Indiach. Kraj ten zorganizuje tę imprezę w 2023 i 2024 roku. Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej podpisała dwuletnią umowę o współpracy z tamtejszą ligą zawodową.

Na mocy tego porozumienia zwycięzcy Prime Volleyball League zagrają w turnieju o miano najlepszej drużyny świata. Jak czytamy na oficjalnej stronie FIVB, w pierwszym sezonie istnienia indyjską ligę zawodową oglądało w samych Indiach 133 milionów ludzi i 84 miliony za pośrednictwem platform cyfrowych. 

 

- FIVB jest zaszczycona możliwością goszczenia w Indiach najlepszych zespołów klubowych z całego świata. Dzięki udziałowi najlepszych zespołów, w tym reprezentanta kraju gospodarza, kibice w Indiach i na całym świecie mogą być pewni wielu emocji i niesamowitych występów sportowców - powiedział na oficjalnej stronie FIVB prezydent Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej Ary Graca.

 

ZOBACZ TAKŻE: Trener Trefla Gdańsk przed rywalizacją w Pucharze Polski. "Traktujemy ten mecz jako nagrodę" 

 

Tuhin Mishra, jeden z szefów Prime Volleyball League, podkreślił, że organizacja tego turnieju pomoże rozwinąć się indyjskim zawodnikom, którzy mają stworzyć reprezentację mogącą skutecznie powalczyć o igrzyska olimpijskie w 2028 roku.

 

- To historyczny moment dla indyjskiego sportu, ponieważ po raz pierwszy w globalnym sporcie najlepsi sportowcy z całego świata przyjadą do Indii, aby zaprezentować swój talent, a indyjscy gracze będą mieli szansę z nimi rywalizować. Jest to zgodne z naszą misją, aby pomóc indyjskiej drużynie siatkarskiej zakwalifikować się na igrzyska olimpijskie w 2028 r., a to globalne wydarzenie, które będzie odbywać się przez kolejne lata w Indiach, będzie doskonałym oknem wystawowym dla naszych zawodników - powiedział.

 

Klubowe mistrzostwa świata 2023 odbędą się w dniach 6-10 grudnia. Nie znamy jeszcze miasta, które będzie gospodarzem imprezy. Poprzednią edycję turnieju wygrała włoska Sir Safety Susa Perugia, która pokonała w wielkim finale Itas Trentino.

PSZ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie