Wymarzony powrót Lewandowskiego! Kolejna wygrana Barcelony

Kolejny gol Roberta Lewandowskiego w barwach Barcelony.

Real Betis i FC Barcelona zmierzyły się w środowym meczu hiszpańskiej ekstraklasy. Górą okazali się goście, triumfując 2:1. Kolejnego gola w barwach hiszpańskiego klubu strzelił Robert Lewandowski.

W pierwszej połowie kibice śledzący to starcie nie zobaczyli goli. Choć piłkarze obu drużyn starali się otworzyć wynik, obaj bramkarze zachowali w tej części gry czyste konto.

Po przerwie goście wyszli na prowadzenie. W 65. minucie Raphinha strzelił gola dla Barcelony, zdobywając tym samym swoją piątą bramkę w barwach "Blaugrany". Kwadrans później było już 2:0 dla podopiecznych Xaviego - wynik podwyższył Lewandowski.

Gol Lewandowskiego nie ustalił rezultatu. Kilka chwil później Betis zanotował swoje trafienie po samobójczej bramce Julesa Kounde. Ostatecznie Barcelona wygrała 2:1 i dopisała do swojego dorobku kolejne trzy punkty.

Spotkanie z Betisem było pierwszym występem Lewandowskiego w lidze po zawieszeniu. Pod nieobecność najlepszego strzelca Barcelona wygrała 1:0 trzy ostatnie spotkania - kolejno z Atletico Madryt, Getafe i Gironą. "Duma Katalonii" jest liderem La Liga z 50 punktami na koncie.

Real Betis - FC Barcelona 1:2 (0:0)
Bramka: Kounde 85 (gol samobójczy) - Raphinha 65, Lewandowski 80