Zbigniew Boniek o wymianie zdań między Zalewskim a Zielińskim. "Nie lubię komentować głupich rzeczy"

Piłka nożna
Zbigniew Boniek o wymianie zdań między Zalewskim a Zielińskim. "Nie lubię komentować głupich rzeczy"
fot. Cyfrasport
Były prezes PZPN Zbigniew Boniek

Zbigniew Boniek odniósł się do "sprzeczki" między Nicolą Zalewskim, a Piotrem Zielińskim. Miała ona miejsce w przerwie niedzielnego hitu Serie A Napoli - AS Roma. Według byłego prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej jest to normalna sprawa w komunikacji między piłkarzami i niepotrzebnie została mocno rozdmuchana przez media.

Zbigniew Boniek rozmawiał o tej sprawie z Romanem Kołtoniem w jego programie na kanale "Prawda Futbolu". Nie chciał jednak mocno komentować tej sprawy. Jego zdaniem rozmowa Zalewskiego i Zielińskiego nie świadczy o żadnym konflikcie między nimi, a jest nieodłączną częścią języka, którym posługują się piłkarze. 

 

- Nie lubię komentować głupich rzeczy, gdzie ani jeden, ani drugi piłkarz nie myśli nawet, że ktoś to nagrywa, że to może ujrzeć światło dzienne. Po prostu język szatni, język pomiędzy dwoma młodymi chłopakami czasami jest fajny, ostry, ale to o niczym nie świadczy. Najbardziej mnie dziwi, że poważni ludzie zaczęli to komentować, umoralniając Zalewskiego, co troszeczkę mnie zaskoczyło. Kiedy nikt cię nie widzi, nikt cię nie słyszy to normalna rzecz, która się może zdarzyć. Nie ma w tym żadnej złośliwości, tylko trochę szpanu - powiedział Boniek.

 

ZOBACZ TAKŻE: Polski piłkarz przeżył koszmar! Padł ofiarą przestępstwa 

 

Do rozmowy między Zalewskim, a Zielińskim doszło podczas ostatniego starcia ich ekip. Obaj nie szczędzili sobie uszczypliwości. Padło też kilka niecenzuralnych słów. Pojawiły się spekulacje, że obaj reprezentanci Polski są ze sobą skonfliktowani. Bardzo szybko do sytuacji odniósł się jednak Nicola Zalewski. Napisał na Instagramie, że nie należy tej wymiany zdań brać na poważnie, a Piotr Zieliński jest jego przyjacielem.

 

Napoli pokonało w niedzielnym hicie Serie A zespół z Rzymu 2:1. Dzięki zwycięstwu zawodnicy Napoli jest liderem tabeli Serie A z dorobkiem 53 punktów tabeli i z przewagą 13 punktów nad drugim Interem Mediolan. AS Roma jest na szóstym miejscu. Ma na koncie 37 punktów.

 

PSZ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie