Puchar Włoch: Fiorentina - Torino. Transmisja TV i stream online

Czy Torino znowu pokona Fiorentinę?

W ćwierćfinale Pucharu Włoch spotkają się dwie drużyny z Serie A. Torino pojedzie do Florencji, by na Stadio Artemio Franchi zmierzyć się z miejscową Fiorentiną. Transmisja spotkania w Polsacie Sport News oraz Polsat Box Go.

Torino rozpoczęło walkę o Puchar Włoch od drugiej rundy turnieju. W pierwszym spotkaniu ekipa z Turynu mierzyła się z Palermo. Zespół prowadzony przez Ivana Juricia nie pozostawił złudzeń drużynie z Serie B, pewnie wygrywając 3:0 na Stadio Olimpico di Torino.

Wybitny występ zanotował Nemanja Radonjic, który tego wieczoru zanotował asystę i miał szansę zdobyć dwie bramki. Ostatecznie musiał zadowolić się jedną, ponieważ druga była zdobyta, gdy zawodnik był na spalonym. Oprócz niego strzelali Sasa Lukic i Pietro Pellegri. Z ławki w tamtym meczu na 13. minut podniósł się Karol Linetty.

W 1/16, choć rywal z tej samej "półki", to w starciu z nim było jeszcze łatwiej. Torino ograło Cittadellę 4:0 po bramkach wcześniej wspomnianych Radonjicia i Pellegriego, a także Perra Schuursa oraz Davida Zimy.

Podczas kolejnego spotkania trzeba było nieco mocniej się wysilić. Rywalem był bowiem aktualny mistrz Italii - AC Milan. Spotkanie było wyrównane, a w 70. minucie czerwoną kartkę otrzymał obrońca "Byków" Koffi Djidji, czym osłabił swój zespół. Mimo to, zespół z Turynu umiejętnie bronił się przed atakami mediolańczyków, a w dogrywce gola na wagę awansu strzelił rezerwowy pomocnik Michel Adopo. Linetty został wprowadzony w 81. minucie, a łącznie na boisku przebywał przez 39.

W 1/8 finału do Torino i pozostałych czternastu drużyn dołączyła Fiorentina. W swoim pierwszym meczu podopieczni Vincenzo Italiano zmierzyli się z Sampdorią. Bramka dla "Fiołków" padła stosunkowo szybko, bo w 25. minucie. Jej zdobywcą był Antonin Barak, a na listę strzelców próbował wpisać się także Luka Jović. Jego gol był jednak strzelony na spalonym.

Ostatni raz w Pucharze Włoch Torino grało z Fiorentiną w 2019 roku. Wówczas po golu Federico Chiesy do ćwierćfinału awansował klub z Florencji. Z kolei w tym sezonie, zwycięstwo drużynie z Turynu dał Aleksiej Mirańczuk. Jak będzie tym razem? Triumfator środowego meczu zmierzy się ze zwycięzcą meczu Cremonese - Roma.

Transmisja spotkania Fiorentina - Torino w Polsacie Sport News oraz Polsat Box Go. Początek o godz. 18:00.