Młody piłkarz Legii zachorował na białaczkę! Trwa zbiórka krwi

Piłka nożna
Młody piłkarz Legii zachorował na białaczkę! Trwa zbiórka krwi
Fot. PAP
Akademia Legii Warszawa

Legia Warszawa opublikowała niezwykle ważny apel w swoich mediach społecznościowych. Klub poinformował o poważnej chorobie 16-letniego zawodnika swojej akademii Maksymiliana Michałowskiego. Trwa zbiórka krwi na rzecz chorego na białaczkę piłkarza.

Klub poinformował o chorobie niespełna 16-letniego zawodnika w swoich mediach społecznościowych. U Maksymiliana Michałowskiego zdiagnozowano ostrą białaczkę limfoblastyczną. Młody piłkarz aktualnie znajduje się w Szpitalu Klinicznym w Warszawie przy ulicy Żwirki i Wigury. Co drugi dzień otrzymuje płytki krwi i krew. Do tego - w ostatnim czasie - zdiagnozowano u niego neutropenię.

 

ZOBACZ TAKŻE: Legia Warszawa traci kolejnego ważnego zawodnika. "Wykupił swój kontrakt"

 

Legia zachęciła do oddawania niezwykle potrzebnej krwi w leczeniu groźnej choroby swojego piłkarza. Według informacji podanej na oficjalnej stronie internetowej klubu można przekazać krew w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie lub trzech oddziałach terenowych.

 

 

Przy rejestracji należy zaznaczyć, że krew jest przeznaczona dla Maksymiliana Michałowskiego, pacjenta Szpitala Klinicznego na Żwirki i Wigury.

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie