Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia. Alberto Giuliani nowym szkoleniowcem Turków

Siatkówka
Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia. Alberto Giuliani nowym szkoleniowcem Turków
fot. PAP
Alberto Giuliani

Mówiło się o tym już od dłuższego czasu, w czwartek w końcu pojawiło się oficjalne potwierdzenie. Alberto Giuliani wraca do pracy z drużyną narodową, obejmując stery w męskiej reprezentacji Turcji. Włoski trener podzielił się tą informacją w swoich mediach społecznościowych.

Giuliani jest bardzo dobrze znany kibicom siatkówki w Polsce. Włoch w latach 2020-2021 odpowiadał za wyniki Asseco Resovii Rzeszów. Chwilę po odejściu z Podkarpacia został trenerem greckiego Olympiakosu. Postać Giulianiego najmocniej kojarzy się jednak z reprezentacją Słowenii, z którą dwukrotnie sięgał po srebrny medal mistrzostw Europy.

 

ZOBACZ TAKŻE: Z Gdańska do Zawiercia. Kolejny hit transferowy w PlusLidze

 

Teraz 58-letni szkoleniowiec będzie próbował wprowadzić na szczyt kolejną drużynę narodową. Reprezentacja Turcji, którą prowadzić będzie trener pochodzący z prowincji Macerata, zajmuje obecnie czternaste miejsce w rankingu FIVB. W przeszłości Włoch pracował już nad Bosforem. Był bowiem zatrudniony w Halkbanku Ankara.

 

 

"Powrót do Turcji po paru latach. Tym razem jednak spotyka mnie zaszczyt poprowadzenia drużyny narodowej. Dziękuję prezydentowi TVF oraz całej federacji za taką możliwość" - napisał krótko Giuliani w swoich social mediach, potwierdzając tym samym wcześniejsze doniesienia.

Frank Dzieniecki/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie