Nie żyje siatkarz, któremu Vital Heynen oddał swój medal. "Zmarł nasz największy wojownik"

Siatkówka
Nie żyje siatkarz, któremu Vital Heynen oddał swój medal. "Zmarł nasz największy wojownik"
Fot. PAP
Jakub Procanin zmarł w wieku 26 lat

Jakub Procanin, siatkarz MKS Gamrat-MOSiR Jasło, nie żyje. Zawodnik, który od lat walczył z rzadką odmianą nowotworu, zmarł w wieku 26 lat.

Smutną historię sportowca pomógł nagłośnić kilka lat temu Vital Heynen, były selekcjoner siatkarskiej reprezentacji Polski, który postanowił oddać swój srebrny medal, zdobyty podczas Pucharu Świata w 2019 roku.

 

ZOBACZ TAKŻE: Najważniejszy mecz! 22-letni polski siatkarz walczy z rakiem

 

"Tak, mam kolejny medal... srebrny w Pucharze Świata. Ale dlaczego nie miałby należeć do kogoś z was? Prześlijcie mi swoje historie, a bohater tej z nich, która poruszy mnie najmocniej, otrzyma mój medal. Nie chcę sprzedawać medalu i dlatego aukcje nie wchodzą w grę... To nie pieniądze mają decydować, kto go dostanie, ale historia konkretnego człowieka" - napisał wówczas na Twitterze Heynen.

 

Spośród wielu historii, które napłynęły do selekcjonera, Heynen wybrał właśnie tę Jakuba Procanina. Siatkarz przez kilka lat zmagał się z mięsakiem maziówkowym, rzadką odmianą nowotworu złośliwego, który atakuje tkanki miękkie i kości. Vital Heynen spotkał się ze sportowcem kilka tygodni po ogłoszeni akcji.

 

"Dotarła do nas bardzo smutna wiadomość. Zmarł nasz kapitan i największy Wojownik Jakub Procanin. Proca, nigdy Cię nie zapomnimy. Spoczywaj w spokoju. Wyrazy współczucia dla całej Rodziny" - napisał MKS Gamrat-MOSiR Jasło w mediach społecznościowych.

 

 

Jakub Procanin uchodził za utalentowanego zawodnika. Chorobę zdiagnozowano u niego tuż przed transferem do grającego wówczas na zapleczu PlusLigi TSV Sanok.

RI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Brazylia - USA. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie