Konrad Bukowiecki: Atlas Arena to hala, która jest dla mnie bardzo szczęśliwa

Inne
Konrad Bukowiecki: Atlas Arena to hala, która jest dla mnie bardzo szczęśliwa
fot. PAP
Konrad Bukowiecki

"Atlas Arena to hala, która jest dla mnie bardzo szczęśliwa, bo potrafiłem w niej uzyskiwać naprawdę dalekie pchnięcia" - powiedział kulomiot Konrad Bukowiecki, który w sobotę wystartuje w mityngu Orlen Cup w Łodzi.

We wtorek podczas zawodów w miejscowości Nehvizdy Bukowiecki uzyskał wynik 20,43 m. W Łodzi wystąpi drugi raz w sezonie.

 

"Jestem już po jednym starcie w Czechach, ale można powiedzieć, że to dla mnie otwarcie sezonu w Polsce. W Łodzi jest zawsze gorący doping publiczności, która bardzo pomaga, więc mam nadzieję, że mnie poniesie" - stwierdził lekkoatleta.

 

18-19 lutego w Toruniu odbędą się mistrzostwa Polski, po których zostanie ogłoszony skład reprezentacji Polski na halowe ME w Stambule (2-5 marca).

 

ZOBACZ TAKŻE: Paryż 2024: Olbrzymie pieniądze dla olimpijczyków za złoto! Gigantyczna kwota

 

"Moim celem jest zdobycie kolejnego tytułu halowego mistrza Polski. Mam nadzieję, że w trakcie przygotowań udało mi się wypracować formę, która pozwoli również na walkę o medal halowych mistrzostw Europy. Konkurencja jest bardzo duża, ale po to bardzo mocno i ciężko trenowałem w trakcie ostatnich trzech miesięcy, by się jej nie obawiać" - zadeklarował.

 

Bukowiecki przekazał, że w trakcie ostatnich trzech miesięcy na siłowni przerzucił ponad 180 ton ciężarów.

 

"Można to przeliczyć na około sto przeciętnych osobowych samochodów, czy na przykład na pięć samolotów Boeing 737. Było tego w każdym razie bardzo dużo, co samo w sobie nie jest dla mnie nowością, ale forma treningu, jaką zastosowaliśmy, już tak. Podnosiłem m.in. jedną ręką hantle o wadze siedemdziesięciu kilogramów, a to jest naprawdę sporo" - wyjaśnił.

 

W ostatnich sezonach Bukowiecki zmagał się z problemami zdrowotnymi, ale mocno pracował, by wrócić do dobrych rezultatów.

 

"Na razie zaczniemy od sezonu halowego, który będzie też jakąś wskazówką do pracy w kolejnych tygodniach. Jestem dobrej myśli i mam nadzieję, że te zmiany, które zastosowaliśmy w treningach, przyniosą odpowiedni efekt" – przekazał.

 

Do największych sukcesów 25-letniego Bukowieckiego należy złoty medal halowych ME w Belgradzie (2017) i srebro ME w Berlinie (2018). Był też dwukrotnie młodzieżowym mistrzem Europy (2017, 2019) i mistrzem świata juniorów (2014).

 

Swój rekord życiowy (22,25 m) ustanowił w 2019 roku podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej w Chorzowie. Do niego należy również halowy rekord Polski - 22,00, który uzyskał w 2018 roku w czasie Copernicus Cup w Toruniu.

 

Najważniejszą imprezą lekkoatletyczną w tym roku będą mistrzostwa świata w Budapeszcie, które odbędą się w drugiej połowie sierpnia.

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie