Niemka wygrała sobotni konkurs Pucharu Świata. Polki były nieobecne

Zimowe
Niemka wygrała sobotni konkurs Pucharu Świata. Polki były nieobecne
Najlepsza w sobotnim konkursie okazała się Katharina Althaus

Niemka Katharina Althaus wygrała sobotni konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Willingen. Drugie miejsce zajęła Słowenka Ema Klinec, która prowadziła po pierwszej serii. Trzecia była Japonka Sara Takanashi. Polki nie startowały.

Althaus po skokach na 133 i 149,5 m otrzymała notę 264,4 pkt. Druga Klinec skoczyła 137,5 i 146,5 m, zdobywając 256,3 pkt. Takanashi uzyskała 139 i 141,5 m, co przełożyło się na 245,7 pkt.

 

ZOBACZ TAKŻE: Puchar Świata w skokach narciarskich: Halvor Egner Granerud zdominował listę płac

 

Tuż za podium uplasowała się Japonka Yuki Ito. Piąte miejsce zajęła jej rodaczka Nozomi Maruyama, a szósta była Austriaczka Chiara Kreuzer.

 

Liderka Pucharu Świata, Austriaczka Eva Pinkelnig uplasowała się na 10. pozycji. W sobotę na Muehlenkopfschanze startowało 35 zawodniczek.

 

Althaus odniosła piąte zwycięstwo w sezonie i z dorobkiem 971 pkt zbliżyła się do prowadzącej w klasyfikacji generalnej Pinkelnig, która ma 1122 pkt. Trzecie miejsce zajmuje Norweżka Anna Odine Stroem - 797. Nieobecna w Willingen Nicole Konderla wywalczyła sześć punktów i jest 45.

 

O godzinie 14.45 w Willingen rozpoczną się kwalifikacje do konkursu indywiduwlanego mężczyzn, który zaplanowano na 16.10.

OM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie