Polscy skoczkowie wicemistrzami świata

Polscy skoczkowie zdobyli srebrny medal w drużynowym konkursie narciarskich mistrzostw świata juniorów

Polscy skoczkowie, w składzie Marcin Wróbel, Klemens Joniak, Kacper Tomasiak i Jan Habdas, zdobyli srebrny medal w drużynowym konkursie narciarskich mistrzostw świata juniorów w Whistler. Triumfowali Austriacy, a na najniższym stopniu podium stanęli Słoweńcy.

Biało-Czerwoni stoczyli z Austriakami zaciętą walkę. Na półmetku obie ekipy miały taki sam dorobek, ale ostatecznie Polacy ulegli o 5,8 pkt. Słoweńcy od zwycięzców byli gorsi aż o 46,7 pkt.

To trzeci medal dla Polski w tych mistrzostwach. Habdas wywalczył brąz indywidualnie, a Izabela Marcisz srebro w biegu na 10 km techniką dowolną.