Siatkarski mistrz świata zagrał perfekcyjnie! Nikt się nie spodziewał, że tak rozstrzygnie mecz (WIDEO)

Damian Schulz wywalczył z reprezentacją Polski złoty medal MŚ 2018.

Kibice klubu z Radomia czekali na to wydarzenie od października. Siatkarze Cerrad Enea Czarnych wreszcie wygrali w PlusLidze. W meczu z ekipą Barkom-Każany Lwów (3:0) przełamali się po serii siedemnastu porażek i odnieśli pierwsze zwycięstwo od października. W dwóch pierwszych setach dominowali, ale w trzecim losy rywalizacji ważyły się do samego końca. Wówczas wkroczył do akcji mistrz świata z 2018 roku...

Przy stanie 25:25 w polu zagrywki pojawił się Damian Schulz. Atakujący drużyny z Radomia wziął sprawy w swoje ręce i popisał się kapitalnym serwisem. Piłka poleciała tuż przy linii bocznej i siatkarze drużyny ze Lwowa nie mieli szans, by ją przyjąć.

Trener Ugis Krastins poprosił o czas, ale to nie wytrąciło Schulza z rytmu. Po chwili posłał on zagrywkę w linię dziewiątego metra. Rywale nie dowierzali, poprosili o weryfikację... Potwierdziła ona, że piłka skleiła się z linią dziewiątego metra...

Dwa asy serwisowe mistrza świata z 2018 roku rozstrzygnęły rywalizację w trzecim secie (25:27) i zakończyły cały mecz.