Świetny mecz Amerykanina! Dwa gole i trzy asysty

Matthew Tkachuk strzelił dwa gole i zaliczył trzy asysty

Wciąż w świetnej formie jest hokeista Florida Panthers Matthew Tkachuk. Najbardziej wartościowy zawodnik sobotniego Meczu Gwiazd ligi NHL minionej nocy zdobył dwie bramki i miał trzy asysty, a jego zespół pokonał u siebie ekipę Tampa Bay Lightning 7:1.

Pierwsza tercja nie zapowiadała tak jednostronnego meczu. Panthers prowadzili po niej tylko 1:0, a na listę strzelców wpisał się w dziewiątej minucie Carter Verhaeghe.

Później jednak goście dominowali na lodowisku i w każdej kolejnej części gry zdobywali po trzy bramki. Oprócz Tkachuka z dwóch goli cieszył się Verhaeghe, który także miał dwie asysty. Po jednej bramce dołożyli Sam Bennett, Eetu Luostarinen i Eric Staal.

Dzięki świetnej postawie podopiecznych trener Paul Maurice cieszył się z 800. zwycięstwa w karierze. Został szóstym szkoleniowcem w historii NHL, który osiągnął ten pułap.

Honorowe trafienie dla Lightning zaliczył Nikita Kuczerow.

Tkachuk do siedmiu spotkań przedłużył serię punktową. Łącznie uzyskał w nich pięć goli i dziesięć asyst.

- Jestem już zmęczony, to był długi weekend, ale jednocześnie niesamowity czas. Dobrze było wrócić do klubu, zobaczyć kolegów i w takim stylu wznowić rozgrywki - przyznał.

W przekroju całego sezonu więcej powodów do zadowolenia mają jednak Lightning. W 49 meczach zgromadzili 65 punktów i zajmują trzecie miejsce w tabeli Atlantic Division. Panthers mają 56 pkt po 53 spotkaniach i są piątej pozycji.