EBL: Wyrównany mecz w Gdyni dla Enea Abramczyk Astorii Bydgoszcz

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz pokonała Suzuki Arkę Gdynia.

Ważny mecz Energa Basket Ligi w Gdyni dla Enea Abramczyk Astorii! Ekipa z Bydgoszczy pokonała Suzuki Arkę 88:85.

Zdecydowanie lepiej to spotkanie rozpoczęli goście, którzy po zagraniach Myke’a Henry’ego prowadzili 0:6. Nikola Musić i Trey Wade starali się zmniejszać straty, a po trójce tego drugiego przegrywali tylko dwoma punktami. Po chwili do remisu doprowadził z kolei Adrian Bogucki. Po 10 minutach dzięki akcji Nathana Cayo było 19:20. W drugiej kwarcie przewagę Suzuki Arce dawał Bartłomiej Wołoszyn. Później zespół debiutującego w EBL trenera Thanasisa Skourtopoulosa zanotował świetną serię 12:0 i po rzutach wolnych Mike’a Smitha był lepszy o 10 punktów. Gospodarze odpowiedzieli na to… serią 8:0, dzięki czemu mecz ponownie się wyrównał. Dzięki zagraniu Musicia pierwsza połowa zakończyła się wynikiem zaledwie 42:43.

Zaraz na początku trzeciej kwarty trafienia Bartłomieja Wołoszyna dawały przewagę ekipie trenera Krzysztofa Szubargi. Jego późniejsza kolejna trójka oznaczała sześć punktów prowadzenia gospodarzy. Enea Abramczyk Astoria zareagowała na to… serią 0:6 - po akcji Daniela Szymkiewicza ponownie był remis. Ostatecznie kolejne zagranie Novaka Musicia sprawiło, że po 30 minutach było 63:61. W kolejnej części spotkania sytuacja zmieniała się właściwie co rzut. Na dwie minuty przed końcem po trójce Daniela Szymkiewicza to bydgoszczanie mieli cztery punkty przewagi. W samej końcówce po trafieniach Musicia i Fennera Suzuki Arka zbliżyła się jeszcze na punkt. Celne rzuty wolne Nathana Cayo sprawiły, że to Enea Abramczyk Astoria zwyciężyła ostatecznie 88:85!

Suzuki Arka Gdynia - Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 85:88 (19:20, 23:23, 21:18, 22:27)

Suzuki Arka Gdynia: Novak Music 28, Bartłomiej Wołoszyn 20, Adrian Bogucki 12, Adam Hrycaniuk 9, Trey Wade 7, D.J. Fenner 5, Dominik Wilczek 4, Wiktor Sewioł 0, Aleksy Janiec 0

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz: Daniel Szymkiewicz 22, Mike Smith 18, Myke Henry 13, Ben Simons 11, Nathan Cayo 7, Łukasz Frąckiewicz 6, Aleksander Lewandowski 4, Paulius Petrilevicius 4, Igor Wadowski 3, Jakub Stupnicki 0