Nowe nazwiska w kadrze siatkarzy? Zaskakująca propozycja eksperta

Siatkówka
Nowe nazwiska w kadrze siatkarzy? Zaskakująca propozycja eksperta
fot. Cyfrasport
Kto zagra w reprezentacji Polski siatkarzy 2023? Jakub Bednaruk zaproponował kilka nazwisk.

Jakub Bednaruk zaproponował zabawę na Twitterze. Ekspert Polsatu Sport zapytał kibiców, jak powinna wyglądać na dzień dzisiejszy kadra Polski złożona z zawodników grających w PlusLidze. Sam wytypował skład, w którym kilka nazwisk może zaskakiwać.

"Pobawmy się (to jest zabawa!). Kadra Polski na dzisiaj z zawodników grających tylko u nas" – zaproponował Jakub Bednaruk na Twitterze.

Zobacz także: Zaskakująca zmiana w ME siatkarzy 2023! Plany były inne...

 

Ekspert Polsatu Sport zaproponował swój skład:

 

Fabian Drzyzga (rozgrywający, Asseco Resovia)
Bartłomiej Bołądź (atakujący, Trefl Gdańsk)
Jakub Kochanowski (środkowy, Asseco Resovia)
Cezary Sapiński (środkowy, MKS Ślepsk Malow Suwałki)
Artur Szalpuk (przyjmujący, Projekt Warszawa)
Aleksander Śliwka (przyjmujący, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)
Kuba Hawryluk (libero, Indykpol AZS Olsztyn).

 

 

W tym zestawieniu znalazło się kilka zaskakujących nazwisk. Cezary Sapiński nie był w gronie zawodników powołanych przez kolejnych selekcjonerów reprezentacji. Bednaruk w jednym z kolejnych wpisów przyznał jednak, że... zapomniał o Mateuszu Bieńku.

 

Kuba Hawryluk to z kolei objawienie tego sezonu. Libero Indykpolu AZS Olsztyn w tym roku skończy dopiero 20 lat, a zdaniem Bednaruka może już rywalizować z Pawłem Zatorskim czy Jakubem Popiwczakiem.

 

Fabian Drzyzga to dwukrotny mistrz świata, ale w minionym roku nie znalazł się w kadrze Nikoli Grbicia. W obecnym sezonie PlusLigi znakomicie kreuje grę lidera PlusLigi. Czy selekcjoner zmieni zdanie? Artur Szalpuk również nie był ostatnio w reprezentacji, ale po powrocie do Projektu jest w znakomitej formie. Bartłomiej Bołądź był w zeszłym roku w szerokiej kadrze, ale nie znalazł się w składzie na Ligę Narodów.

 

Jakub Kochanowski i Aleksander Śliwka? Tu nie ma zaskoczenia. Obaj zawodnicy są od dawna ważnymi graczami reprezentacji i będą poważnymi kandydatami do gry w wyjściowej szóstce w kolejnym sezonie.

 

To oczywiście zestawienie zawodników grających w PlusLidze. Poza granicami Polski gra kilku wiodących siatkarzy reprezentacji Polski – Wilfredo Leon i Kamil Semeniuk (Sir Safety Perugia) oraz Bartosz Kurek (Wolf Dogs Nagoya).

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie