Tauron Liga: Wyjazdowe zwycięstwo ŁKS Commercecon Łódź

Siatkarki OnlyBio Pałacu Bydgoszcz Anna Lewandowska i Paulina Bałdyga oraz Lana Scuka z ŁKS Commercecon Łódź podczas meczu Tauron Ligi.

W meczu kończącym 15. kolejkę Tauron Ligi siatkarki OnlyBio Pałac Bydgoszcz przegrały z ŁKS Commercecon Łódź 0:3. Dla bydgoszczanek był to pierwszy mecz po rozstaniu z trenerem Mirosławem Zawieraczem; drużynę poprowadził Jakub Tęcza. ŁKS nadal pozostaje jedyną niepokonaną drużyną w ligowej stawce.

Pierwszy set toczył się przy przewadze siatkarek ŁKS. Do pewnego momentu gospodynie dotrzymywały rywalkom kroku, ale od stanu 14:15 łodzianki przejęły inicjatywę i zaczęły budować przewagę. W końcówce miały sytuację pod kontrolą, a Zuzanna Górecka zakończyła seta skutecznym atakiem (18:25).

Drugą partię udanie otworzyły przyjezdne (2:5), ale gra szybko się wyrównała. W końcówce bydgoszczanki odskoczyły na dwa oczka, po ataku Kingi Różyńskiej było 22:20, później 23:22. Trzy ostatnie akcje to jednak błędy gospodyń. Przestrzelona zagrywka, autowy atak i przekroczenie linii sprawiły, że to rywalki zapisały na swym koncie decydujące punkty (23:25).

W trzeciej odsłonie łódzkie siatkarki bardzo szybko uzyskały wyraźną zaliczkę (3:8). Grały skuteczniej od przeciwniczek i w środkowej części seta utrzymywały punktowy dystans (11:17). Gospodynie jeszcze próbowały nawiązać walkę, zmniejszyły różnicę do trzech oczek (14:17, 16:19). Siatkarki ŁKS odpowiedziały asem Julity Piaseckiej (16:21) i dowiozły przewagę do końca. W ostatnich akcjach skutecznie atakowały Lana Scuka i Aleksandra Gryka (20:25).

Skrót meczu Pałac - ŁKS:

Najwięcej punktów: Ewelina Żurowska (16) – Pałac; Aleksandra Gryka (11), Lana Scuka (11) – ŁKS. MVP: Roberta Ratzke.

OnlyBio Pałac Bydgoszcz – ŁKS Commercecon Łódź 0:3 (18:25, 23:25, 20:25)

Pałac: Paulina Bałdyga, Anna Lewandowska, Pola Nowakowska, Kinga Różyńska, Anneclaire Ter Brugge, Ewelina Żurowska – Agata Witkowska (libero). Trener: Jakub Tęcza
ŁKS: Klaudia Alagierska-Szczepaniak, Zuzanna Górecka, Aleksandra Gryka, Anastazja Hryszczuk, Roberta Ratzke, Lana Scuka – Paulina Maj-Erwardt (libero) oraz Valentina Diouf, Kinga Drabek, Angelika Gajer, Julita Piasecka, Kamila Witkowska. Trener: Alessandro Chiappini.

Wyniki meczów 15. kolejki Tauron Ligi:

2023-02-10: Grot Budowlani Łódź – UNI Opole 3:1(25:12, 25:23, 20:25, 25:19)
2023-02-12: Roleski Grupa Azoty Tarnów – Grupa Azoty Chemik Police 0:3 (16:25, 23:25, 17:25)
2023-02-12: Developres Bella Dolina Rzeszów – BKS Bostik Bielsko-Biała 3:0 (25:18, 25:21, 25:16)
2023-02-13: #VolleyWrocław – Moya Radomka Lotnisko Radom 3:2 (21:25, 23:25, 25:19, 25:12, 15:11)
2023-02-13: OnlyBio Pałac Bydgoszcz – ŁKS Commercecon Łódź 0:3 (18:25, 23:25, 20:25).

Pauzuje: Energa MKS Kalisz.