Odwróciły losy meczu! Ważne zwycięstwo siatkarek #VolleyWrocław

Siatkarki #VolleyWrocław mają na koncie pięć zwycięstw w obecnym sezonie Tauron Ligi.

Siatkarki #VolleyWrocław wygrały z drużyną Moya Radomka Lotnisko Radom 3:2 w spotkaniu 15. kolejki Tauron Ligi. Gospodynie przegrały w dwóch pierwszych setach, zdołały jednak odwrócić losy meczu. To ważne zwycięstwo wrocławianek, bo obie drużyny rywalizują o grę w play-off.

Wrocławianki efektownie rozpoczęły to spotkanie. Po asie Julii Szczurowskiej prowadziły 4:0, a później jeszcze przez pewien czas utrzymywały przewagę. Rywalki odrobiły straty (11:11), a w końcówce seta przejęły inicjatywę (19:22). Radomianki grały skutecznie w ataku i wygrały kluczowe akcje. Wynik na 21:25 ustaliła Margarita Stepanenko.

W drugiej odsłonie siatkarki z Radomia nadawały ton wydarzeniom na boisku. Dobrze grały blokiem i szybko odskoczyły na kilka punktów (1:6). Rywalki długo nie były w stanie odrobić strat, jednak przy stanie 9:17 zerwały się do walki. Wygrały serię akcji przy zagrywkach Adrianny Szady (15:17), a w końcówce trzy skuteczne ataki dały wyrównanie (22:22). Kluczowe akcje padły jednak łupem Radomki. Natalia Murek posłała asa, a Ellen Braga dołożyła punkt atakiem (23:25).

Set numer trzy należał do gospodyń, które grały skutecznie i na początku wypracowały sobie solidną zaliczkę (10:4). Tym razem to radomianki musiały gonić wynik, ale na przestrzeni seta nie zdołały złapać kontaktu z rywalkami, które w końcówce kontrolowały sytuację. Punktowy blok oznaczał zwycięstwo 25:19.

Wygrana dodała skrzydeł wrocławiankom, które w kolejnej partii nadawały ton wydarzeniom na boisku. Siatkarki Radomki jedynie w początkowych fragmentach seta dotrzymywała kroku przeciwniczkom (8:7). W kolejnych akcjach popełniły jednak kilka kosztownych błędów (12:7). Później oglądaliśmy punktową serię #VolleyWrocław – od stanu 13:8 do 21:8, gdy w polu zagrywki świetnie zaprezentowała się Regiane Bidias. Wynik na 25:12 ustaliła skutecznym atakiem Szczurowska.

Spotkanie zwieńczył więc tie-break. Udanie rozpoczęły go gospodynie, które przy zmianie stron miały trzy oczka zaliczki po ataku Szczurowskiej (8:5). Rywalki nie rezygnowały. Złapały kontakt po punktowym bloku (10:9), ale wrocławianki utrzymały przewagę. Skuteczne ataki Anny Bączyńskiej i Regiane Bidias przyniosły im ostatnie punkty (15:11).

Skrót meczu #VolleyWrocław - Radomka:

Najwięcej punktów: Julia Szczurowska (36), Regiane Bidias (20), Anna Bączyńska (12), Dominika Witowska (11) – #VolleyWrocław; Ellen Braga (13), Justyna Łukasik (11) – Radomka. MVP: Julia Szczurowska (29/52 = 56% skuteczności w ataku + 2 asy + 5 bloków).

#VolleyWrocław: Dominika Witkowska, Julia Szczurowska, Anna Bączyńska, Joanna Pacak, Lucie Muhlsteinova, Regiane Bidias – Magdalena Saad (libero) oraz Adrianna Szady. Trener: Michal Masek.
Radomka: Natalia Murek, Martyna Świrad, Margarita Stepanenko, Ellen Braga, Justyna Łukasik, Madison Bugg – Krystyna Strasz (libero) oraz Agnieszka Adamek (libero), Renata Biała, Kornelia Moskwa, Samara de Almeida Coelho, Małgorzata Jasek, Paulina Zaborowska. Trener: Błażej Krzyształowicz.

Wyniki meczów 15. kolejki Tauron Ligi:

2023-02-10: Grot Budowlani Łódź – UNI Opole 3:1(25:12, 25:23, 20:25, 25:19)
2023-02-12: Roleski Grupa Azoty Tarnów – Grupa Azoty Chemik Police 0:3 (16:25, 23:25, 17:25)
2023-02-12: Developres Bella Dolina Rzeszów – BKS Bostik Bielsko-Biała 3:0 (25:18, 25:21, 25:16)
2023-02-13: #VolleyWrocław – Moya Radomka Lotnisko Radom 3:2 (21:25, 23:25, 25:19, 25:12, 15:11)
2023-02-13: OnlyBio Pałac Bydgoszcz – ŁKS Commercecon Łódź (poniedziałek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).

Pauzuje: Energa MKS Kalisz.