NHL: Pierwsza wyjazdowa wygrana Coyotes od blisko trzech miesięcy

Po 18 wyjazdowych porażkach z rzędu wygrać w obcej hali udało się hokeistom Arizona Coyotes.

Po 18 wyjazdowych porażkach z rzędu wygrać w obcej hali udało się hokeistom Arizona Coyotes. W poniedziałkowym meczu ligi NHL pokonali Nashville Predators 4:2.

Po pierwszej tercji Coyotes prowadzili 1:0; bramkę w 18. minucie zdobył Nick Schmaltz. Druga zaczęła się od goli Romana Josiego i Coltona Sissonsa dla Predators, ale jeszcze w tej samej części gry wyrównać zdołał Lawson Crouse.

Ten sam zawodnik ponownie trafił w 45. minucie, a wygraną strzałem do pustej bramki przypieczętował Christian Fische. Bramkarz gości Karel Vejmelka zatrzymał 29 uderzeń.

"Ten mecz pokazał naszą mentalność. Nawet, gdy w drugiej tercji sprawy przestały iść po naszej myśli, to się nie załamaliśmy. Oczywiście, nie gramy na poziomie Tampa Bay czy innych mocnych drużyn, ale charakteru nie można nam odmówić" - powiedział trener "Kojotów" Andre Tourigny.

Poprzednio jego podopieczni na wyjeździe wygrali 23 listopada.

W tabeli Central Division zespół z Arizony zajmuje przedostatnie, siódme miejsce. W 54 meczach zgromadził 44 punkty. Predators (56 pkt w 51 meczach) są na piątej pozycji, a prowadzą hokeiści Dallas Stars (70 pkt w 54 meczach).