Serie A: Napoli nie zatrzymuje się. Kolejne pewne zwycięstwo

SSC Napoli wygrało 20. mecz w tym sezonie Serie A. Podopieczni Luciano Spallettiego pokonali na wyjeździe Sassuolo 2:0. Gole dla zespołu lidera ligi włoskiej zdobyli Kvicha Kvaratskhelia i Victor Osimhen.

Goście wyszli na prowadzenie w 12. minucie gry. Solowym rajdem środkiem boiska popisał się Kvaratskhelia. Gruzin oddał precyzyjny strzał zza linii pola karnego i zdobył bramkę na 1:0. Drugiego gola "Azzurri" strzelili w 33. minucie. Tym razem w narożniku pola karnego spod opieki obrońców uwolnił się Osimhen. Najskuteczniejszy strzelec Napoli uderzył piłkę po bliższym słupku i pokonał Andreę Consigliego.

W końcówce pierwszej połowy Sassuolo zdobyło bramkę kontaktową. Do siatki trafił Armand Lauriente, ale na spalonym znalazł jego klubowy kolega, który w trakcie akcji absorbował uwagę obrońcy Napoli. Do przerwy utrzymało się dwubramkowe prowadzenie lidera Serie A.

Po zmianie stron Napoli kontrolowało przebieg gry i nie forsowało tempa. Drużyna trenera Spalettiego dowiozła korzystny wynik do ostatniego gwizdka. W doliczonym czasie gry neapolitańczycy trafili po raz trzeci, ale Hirving Lozano znalazł się na pozycji spalonej. Tym samym ekipa z Neapolu zapisała na swoim koncie 20. ligowe zwycięstwo w bieżących rozgrywkach Serie A. Przewaga Napoli nad drugim Interem wynosi aktualnie 18 punktów. Zespół z Mediolanu może zmniejszyć przewagę do 15 "oczek", jeśli w sobotę pokona Udinese.

Sassuolo - Napoli 0:2 (0:2)

Bramki: Kvaratskhelia 12, Osimhen 33