Koniec pięknej kariery! Słynny siatkarz podjął ostateczną decyzję

Siatkówka
Koniec pięknej kariery! Słynny siatkarz podjął ostateczną decyzję
fot. PAP/Darek Delmanowicz
Antonin Rouzier zakończył sportową karierę.

Słynny francuski siatkarz zakończył karierę! Po poważnym skręceniu kostki decyzję o rozbracie z siatkówką podjął Antonin Rouzier – mistrz Europy i były zawodnik m.in. ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Antonin Rouzier to zawodnik dobrze znany jest polskim kibicom. Przez dwa sezony występował w drużynie ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (2011–13), z którą wywalczył dwa medale mistrzostw Polski. W swej karierze reprezentował barwy wielu zagranicznych klubów, m.in. w Knack Roselare, Ziraat Bankasi Ankara, Arkas Izmir, Jenisej Krasnojarsk, Bre Banca Lannutti Cuneo orazToray Arrows.

 

Zobacz także: Trefl Gdańsk zatrzymał kluczowego siatkarza! Kontrakt na kolejny sezon z możliwością przedłużenia

 

Atakujący ma również w dorobku wiele sukcesów wywalczonych z reprezentacją Francji. Zdobył dwa medale mistrzostw Europy (złoto – 2015, srebro – 2009) oraz dwa medale Ligi Światowej (złoto – 2015, brąz – 2016). W swej karierze otrzymał też wiele nagród indywidualnych, m.in. został uznany najlepszym siatkarzem (MVP) Mistrzostw Europy 2015.

 

Ostatnie lata spędził w lidze francuskiej. Po przygodzie z Paris Volley, trafił w 2021 roku do Plessis Robinson VB. Niestety, w lutym podczas treningu, doznał kontuzji skręcenia kostki prawej nogi. Uraz okazał się poważny i to przesądziło o podjęciu decyzji o zakończeniu sportowej kariery.

 

– Zerwałem dwa więzadła, gdy doszło do skręcenia stawu; myślę, że moje ciało po prostu powiedziało stop – przyznał 36-letni siatkarz w rozmowie z L’Équipe.

 

– Pozostała prawdziwa nostalgia. Ale mimo wszystko jestem dumny ze wszystkiego, co osiągnąłem w swojej karierze – dodał Rouzier.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie