Suzuki Puchar Polski: Polski Cukier Start w finale!

Finał Suzuki Pucharu Polski ponownie dla gospodarzy! Polski Cukier Start Lublin pokonał PGE Spójnię Stargard 109:86 i w niedzielę zagra o trofeum.

Po dość wyrównanym początku spotkania, to gospodarze zaczęli przejmować inicjatywę. Ważne role odgrywali w tym Scoochie Smith i Gabe DeVoe, a kluczowym zawodnikiem był Klavs Cavars - po jego akcji mieli siedem punktów przewagi. Nawet gdy Ajdin Penava i Courtney Fortson odrabiali straty, to szybko odpowiadał na to Cleveland Melvin. Ostatecznie dzięki temu ostatniemu po 10 minutach było 19:27. W drugiej kwarcie Polski Cukier Start był już lepszy o 11 punktów, ale później straty zmniejszali Tomasz Śnieg i Paweł Kikowski. Po następnej trójce Jordana Mathewsa przyjezdni przegrywali już tylko pięcioma punktami. Na więcej lublinianie nie chcieli już pozwolić i ponownie budowali większą przewagę. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 44:53.

W trzeciej kwarcie różnica na korzyść ekipy trenera Artura Gronka wzrosła do nawet 15 punktów, a nadal świetny był Cleveland Melvin. Stargardzianie z kolei ciągle nie potrafili utrzymać tak wysokiego tempa w ataku. Gospodarze nie zamierzali się zatrzymywać i nadal mieli sporą przewagę. Ostatecznie po 30 minutach i trójce Michała Krasuskiego było 60:79. Kolejna część spotkania tak naprawdę niewiele zmieniała. Rzuty z dystansu trafiali Troy Barnies oraz Mateusz Dziemba i w pewnym momencie prowadzenie urosło aż do 23 punktów. Tego ekipa trenera Sebastiana Machowskiego nie była już w stanie odrobić. Ostatecznie Polski Cukier Start zwyciężył 109:86 i ponownie zagra w niedzielnym finale Suzuki Pucharu Polski!

Najlepszym graczem gospodarzy był Cleveland Melvin z 24 punktami, 6 zbiórkami i 3 blokami. 19 punktów dla gości rzucił Jordan Mathews.

Polski Cukier Start Lublin - PGE Spójnia Stargard 109:86 (27:19, 26:25, 26:16, 30:26

Polski Cukier Start Lublin: Cleveland Melvin 24, Troy Barnies 20, Gabe DeVoe 20, Klavs Cavars 16, Mateusz Dziemba 9, Bartłomiej Pelczar 7, Dayshon Smith 6, Michał Krasuski 6, Wiktor Kępka 1, Norbert Ziółko 0, Seabastian Walda 0;

PGE Spójnia Stargard: Jordan Mathews 19, Karol Gruszecki 18, Courtney Fortson 15, Ajdin Penava 9, Barret Benson 9, Brody Clarke 7, Paweł Kikowski 5, Tomasz Śnieg 4, Adam Brenk 0;